ראתה ג'וק, נבהלה - ובלעה מחט

נערה בת 17 מאזור המרכז התכוננה לחבוש את כיסוי הראש המוסלמי המסורתי - החיג'אב, ותפסה בשיניה מחט שתחזיק אותו. אבל במבט על הקיר היא הבחינה בחרק, נבהלה - ובלי לשים לב, בלעה את חלקיק המתכת. בהליך רפואי שבוצע בבית החולים "שניידר" הוצא המחט מגופה בהצלחה

המחט בגופה של הנערה (חדשות 2)

נערה מוסלמית בת 17 מאזור המרכז ניסתה לעטות בשבוע שעבר את ה"חיג'אב" - כיסוי הראש המסורתי לנשים - כשלפתע, מבלי ששמה לב, בלעה בשוגג את הסיכה שאחזה בפיה - אחרי שהבחינה בחרק על הקיר ונתקפה בהלה.

היא פונתה לבית החולים לילדים "שניידר" בפתח תקווה, שם נשלחה לצילום שבו נראתה המחט בקיבתה של הנערה. הרופאים שהביטו בצילום חששו כי הימצאות חלקיק המתכת החד יגרום לדימום פנימי, לזיהום או לסיבוכים אחרים - ולכן העבירו אותה בדחיפות למכון לגסטרואנטרולוגיה, תזונה ומחלות כבד.

הנערה עברה הרדמה מלאה, ורופאי בית החולים הצליחו לאתר את המחט שהייתה נעוצה עמוק בדופן הקיבה. בעזרת חישוק היא הוצאה דרך הוושט לתוך לוע הפה של הצעירה, שהתאוששה במהירות מההליך ושוחררה לביתה במצב טוב.

"התופעה של בליעת סיכות ומחטים של חיג'אב שכיחה במקרים שנערות ונשים מחזיקות את המחטים בין השיניים בזמן עטיית כיסוי הראש", הסביר ד"ר נעם זביט, רופא בכיר במכון לגסטרואנטרולגיה ב"שניידר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת