איך נכווה יוחאי כהן שנולד בריא לחלוטין?

הוריו של יוחאי בן ה-9 חודשים דורשים בתוקף לדעת מה גרם לבנם שנולד בריא, וכעבור שעות ספורות סבל מכוויות קשות. בחודשים האחרונים אצבעותיו נשרו, ראשו גדל בצורה שאינה פרופורציונאלית לשאר הגוף, והוא סובל מפגיעה מוחית. ביה"ח סורוקה שבו נולד: "התינוק קיבל טיפול רפואי מיטבי"

נולד בריא ונכווה קשות. אילוסטרציה (shutterstock)

יוחאי כהן בן ה-9 חודשים נולד בריא בבית החולים "סורוקה" בבאר שבע. שעות ספורות לאחר הלידה התגלו על גופו כוויות קשות, ומאז מנהלים הוריו מאבק עיקש מול בית החולים, כדי לקבל תשובות. כך פורסם הבוקר ב"מעריב".

שלי כהן אמו של יוחאי הקטן, סיפרה כי בשעות שלאחר לידת בנה הוא נראה בריא לגמרי. "הסתכלתי עליו, ליטפתי אותו ופשוט התמוגגתי, אמרו לי שבקרוב יביאו לי אותו למחלקה, וחזרתי למיטה", היא אומרת ומוסיפה: "כעבור מספר שעות הגיעו הרופאים לחדרי, ושאלו אותי האם יש היסטוריה של מחלות עור במשפחה".

האם הטרייה והמבוהלת ענתה לרופאים כי במשפחתם אין מקרים של מחלות מהסוג הזה. "לא הבנתי מה הם רוצים ממני, ביקשו ממני להתלוות אליהם כדי לראות אותו, ואז כמעט התעלפתי", סיפרה. מאז אותו היום, איבד יוחאי מספר אצבעות, התגלתה אצלו פגיעה מוחית, והוריו טוענים כי מצבו הבריאותי הולך ומידרדר מיום ליום.

בנוסף, ציינו ההורים כי עם הזמן החל ראשו של יוחאי לגדול בצורה לא פרופורציונאלית לשאר הגוף, וכי הוא סובל מהצטברות נוזלים בראש, וכי יש לו דימום נקודתי שמקורו אינו ידוע.

"האצבעות שלו נשרו אחרי כמה ימים כמו פחם"

בתחילה, עלתה סברה כי הוריו של יוחאי רחצו אותו במים חמים מדי, וכתוצאה מכך נכווה. אך ההורים שלי ויצחק טוענים עד היום כי לא ידוע להם איך ארע הדבר. "מהיום הראשון הקמנו רעש בבית החולים ורצינו לדעת מה קרה, איך קורה שתינוק נולד בריא, ומגיע למצב כל כך קשה אחרי שעות ספורות בלבד?", קראה האם בזעם.

"פתחנו את התחבושות שלו, וראינו שהאצבעות שלו כמו פחם, חלקן ממש נשרו. איך נושרות אצבעות?", שאלה שלי והוסיפה: "איך זה קרה? איך לא חוקרים דבר כזה לעומק". שלי סיפרה כי הדבר היחיד שעליו היא יכולה לחשוב הוא שאולי מי שגרם ליוחאי לכוויות הקשות, נבהל ושמט אותו מידיו, אך עם זאת ציינה כי אלו הן רק השערות, וכי לא נמסר לה מה הגורם האמיתי לבעיה.

בבית חולים "סורוקה" מסרו כי "המקרה נבדק תוך שקיפות מלאה מול כל הגורמים, ובכלל זה מול המשפחה. בעקבות האירוע קיבל התינוק את הטיפול הרפואי וההתייחסות המיטבית בהתאם למצבו, והנושא נמצא בבדיקת משרד הבריאות".

במשרד הבריאות ציינו כי "מונתה ועדת בדיקה, והיא פועלת במתכונת של הליך משפטי. בכוונת הוועדה לסיים את הליך הבדיקה בהקדם האפשרי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת