מסתמן: מחיר הבחינה הפסיכומטרית יעלה

כרטיס הכניסה לעולם האקדמי הולך ומתייקר, מה שעשוי להוות חסם כלכלי משמעותי בפני צעירים – עוד הרבה לפני התשלומים על התואר עצמו. בעוד כחודש וחצי צפוי מחיר הבחינה הפסיכומטרית לעלות בשיעור של 5%-10%

כמה ראוי לגבות בעבור מבחן – שצריך לעבור בדרך לימודים אקדמיים? הבחינה הפסיכומטרית, מתברר, עולה לנו לא מעט כסף. בדיקת "תכנית חיסכון" גילתה שבעוד כחודש וחצי צפוי מחיר הבחינה לעלות בשיעור של 5%-10% - כך שיעמוד על יותר מ-500 שקלים.

המחיר כיום הוא 485 שקלים, אחרי שבתוך שנתיים עלה מחיר בחינה ב-45 שקלים. במרכז לבחינות ולהערכה הסבירו כי ההתייקרות נובעת מעדכון שחל מדי שנה במחיר, בהתאם לעליית המדד והסכמי השכר במגזר הציבורי.

כמו כן, צפויה להביא להתייקרות גם השפעת מחיר הכנסת פרק החיבור לבחינה - למרות שלפי ההבטחות, ייספג חלק ממנו בתקציב. במרכז אמרו כי משתדלים שם שלא לייקר את הבחינה מעל להתייקרויות במשק, וכי בכל מקרה תבחן את הדברים ועדה פנימית שתכריע בשאלת גובה המחיר רק בחודש הבא.

התשלומים הגבוהים בדרך לתואר לא נעצרים כאן. גם המחירים של קורסי ההכנה במכונים השונים לקראת הבחינה גבוהים השנה מתמיד. לפי בדיקת "תכנית חיסכון", היקר מבין המכונים הוא I.Q - שבתמורה לקורס בו תשלמו 8,880 שקלים.

ב"קידום" נקבע המחיר המלא על 8,662 שקלים, וב"יואל גבע" - 8,734 ש"ח. "לחמן", חברה אחות של "קידום", תגבה מכם 6,350 שקלים ואת המחיר הנמוך ביותר מציעים בחברת "סטודנט", מיזם הפסיכומטרי של אגודת הסטודנטים באוניברסיטת תל אביב - 3,980 שקלים בלבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת