צפו: מפגינים קטעו את נאום שר האוצר

על רקע המחאה החברתית שליוותה את הקיץ האחרון, נפתח היום כנס ישראל שדרות לחברה במכללה האקדמית ספיר. לצד פוליטיקאים ושרים, משתתפים בכנס גם דמויות בולטות במאבק החברתי הגדול. שטייניץ: אשפר מעמד עובדי הקבלן כמו בשוודיה

כנס ישראל-שדרות לחברה נפתח היום במכללה האקדמית ספיר ובעיר שדרות: הכנס, שמתקיים זו השנה התשיעית, יעסוק בנושאים חברתיים-כלכליים לצד נושאים ביטחוניים שנמצאים על סדר יומה של החברה הישראלית. את הכנס שיתקיים היום ומחר אנו מעבירים בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

הכנס נפתח בנאומו של שר האוצר יובל שטייניץ, שהתייחס להאטה הכלכלית באירופה ובארצות הברית והשפעותיה על המשק הישראלי. נאומו של שר האוצר נקטע מספר פעמים על ידי משתתפים בקהל שקראו לעברו. חלק מהמפגינים האשימו אותו בהזנחת הפריפריה. "מי שדאג לרפואה הציבורית בפריפריה הוא שר האוצר, שעמד על זה שהרופאים בפריפריה יקבלו תוספות משמעותיות מאוד", אמר שטייניץ בתגובה למפגינים והוסיף כי "מדינת ישראל נמצאת בקרב מגן על הכלכלה. למי שלא מבין הקרב הוא לא רק על הכלכלה אלא על האזרח".

בהמשך נאומו הבטיח שטייניץ שיפור משמעותי בתנאי העסקתם של עובדי הקבלן במשק. "אנחנו עובדים על תכנית שתטיב עם העובדים, כמו שקורה במדינות הכי מתקדמות באירופה", אמר.

זה לצד זה: פוליטיקאים ופעילים חברתיים

על רקע המחאה החברתית הגדולה שליוותה את הקיץ האחרון בשדרות רוטשילד ובמוקדים רבים נוספים, ישתתפו בכנס פוליטיקאים ובהם השר להגנת הסביבה גלעד ארדן ויו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ', לצד דמויות בולטות במאבק כמו יו"ר התאחדות הסטודנטים איציק שמולי, מוביל מחאת הקוטג' יצחק אלרוב ופרופ' מנואל טרכטנברג.

בכנס יתקיימו מושבים ודיונים בנושא חינוך, תקציב המדינה, מחאות חברתיות, תעסוקה, תרבות וחברה, הזכות לביטחון, אסטרטגיות לצמצום פערים, שילוב חרדים בתעסוקה, מהפכות ברשת הדיגיטלית, עתודות המדע בישראל, איכות החיים והסביבה, אלימות ופשיעה, הגיל השלישי, יהדות וחברה, צרכנות נבונה, ההון השחור בישראל, הרשעות שווא בישראל, מעמד האישה ויחסי יהודים-ערבים.

כמו כן, יוצגו מדד החוסן והחברתי ומדד השחיתות בישראל, והזוכים בפרס "אות המופת החברתי" שמוענק לפעילים בולטים למען הפרט ורווחתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת