בעקבות האלימות: היום אין שירותי רווחה

בעקבות ריבוי מקרי האלימות נגד העובדים הסוציאליים, מושבתים היום שירותי הרווחה בלשכות בכל הארץ למשך יום אחד. במסגרת השביתה אין קבלת קהל, לא ניתן מענה טלפוני ובוטלו ביקורי הבית שתוכננו להיום. "הגיע הזמן לעגן את העניין בחקיקה ולדאוג למאבטחים ראויים", מסביר יו"ר ארגון העובדים הסוציאליים

היום: לשכות הרווחה סגורות (חדשות 2)

העובדים הסוציאליים לא מוכנים להיות שק חבטות: ארגון העובדים הסוציאליים הודיע על השבתה כללית של כל שירותי הרווחה במשך היום, בעקבות ריבוי מקרי האלימות נגד עובדים סוציאליים, כשהאחרון שבהם אירע בדימונה ביום חמישי האחרון. במסגרת השביתה נסגרו לקהל כל לשכות הרווחה ברחבי הארץ, לא יינתן מענה טלפוני ולא יתקיימו ביקורי בית שתוכננו להיום.

"ביום חמישי הקרוב תתקיים פגישה עם מרכז השלטון המקומי ועם נציגי משרד הרווחה, ועל פי הכוונה לפתור את הדברים ותוצאות הפגישה, נחליט על המשך הצעדים", אמר יו"ר ארגון העובדים הסוציאליים איציק פרי בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "ישנה אלימות רבה כלפי העובדים הסוציאליים ומי שאחראים על ביטחוננו לא פועלים מספיק כדי למנוע אותה".

לדבריו, יש לפעול גם בהיבט החקיקה וגם באמצעים שעומדים לרשות העובדים הסוציאליים להגן על עצמם. "כשהתרבו מקרי האלימות נגד רופאים ונגד מורים, נערכה חקיקה מחודשת שהחמירה את העונשים, אבל במקרה של העובדים הסוציאליים, הממשלה דחתה את ההצעה ולא עשתה דבר בעניין", הסביר פרי.

גם בעניין המאבטחים בלשכות הרווחה, אין תקן מסודר לטענתו של פרי, וכך העובדים נשארים חשופים למקרי אלימות מצד מטופלים ובני משפחותיהם. "מי שמגן עליהם הם מאבטחים לא מיומנים, שלא ברור אם יש להם נשק, בשונה מבתי החולים, בתי ספר, וביטוח לאומי לדוגמה", הוסיפו העובדים הסוציאליים.

"מרגע ששיגרנו את המכתב למשרד הרווחה, קיבלנו דיווחים על מקרים נוספים שלא דווחו, כך שהתופעה יותר רחבה", ציין יו"ר הארגון. "למקרה בדימונה קדם חמור מקרה נוסף שאירע רק שבוע וחצי לפניו, וזה מסביר את היקף התופעה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת