מטווח ירי בבית ספר יסודי בתל אביב

הורי התלמידים בית הספר היסודי "אביב" בשכונת רמת אביב בתל אביב לא מסכימים שילדיהם ילמדו בצמוד למטווח ירי שהעירייה מתכננת להקים במרתף בית הספר. גורמים בעירייה מבהירים כי מדובר במתקן קליעה ספורטיבי וכי טרם התקבלה החלטה סופית בעניין. את ההורים זה לא מרגיע: "לא רוצים שקליעים יפגעו בילדינו"

מטווח ירי במרתף בית הספר. ארכיון (חדשות 2)

עיריית תל אביב מתכננת להקים מטווח אימונים אולימפי במרתף בית הספר היסודי "אביב" ברמת אביב. הורי התלמידים זועמים על היוזמה ובשבועות האחרונים מנהלים מאבק נגד התוכנית הכוללת פנייה חוזרת ונשנית לגורמים בכירים בעירייה וחתימה על עצומה נגד הקמת המטווח. "זה הזוי ומסוכן, נתנגד ליוזמה בכל כוחנו", אומרים ההורים.

בבית ספר "אביב" לומדים 750 תלמידים בגילאי שש עד 12. כבר לפני שנתיים, כשנודע להוריהם שעיריית תל אביב מתכננת להקים במרתף בית הספר מטווח ירי הם הרימו קול ופנו לגורמים בעייריה בבקשה לבטל את התכנית. לפני מספר שבועות קיבלו ההורים מכתב המהיר כי ההחלטה להקים מטווח בשטח בית הספר עומדת בעינה ותצא לפועל בשבועות הקרובים.

העובדה כי העירייה מבהירה שמדובר במתקן קליעה ספורטיבי שיופעלו בו רובי אוויר בלבד לא מרגיעה את ההורים שטוענים מנגד שעצם הקמת המתקן פותחת אפשרות לשימוש גם בנשק חם. "לא הייתי רוצה שקליעי הקרמיקה של רובי האוויר יפגעו בילד במהירות של אלף קמ"ש", אמר אתמול אחד ההורים. בינתיים חתמו הוריהם של 250 מהתלמידים על עצומה נגד הקמת המטווח.

"זה בית ספר - לא בסיס צבאי"

רענן כרמון, אב לשתי בנות הלומדות בבית הספר ויו"ר ועד ההורים במוסד אמר: "אומרים לנו שבקרוב ייכנסו למקלט הזה עמדות ירי ואנחנו אומרים זה בית ספר ולא בסיס צבאי - תתעוררו. כמו שאני יודע שאני נושם עכשיו, כך אני בטוח שהם לא יפתחו את המטווח הזה מחר ולא לעולם", מבהיר כרמון כי ההורים לא מתכוונים לוותר. עיריית תל אביב מדגישה כי לא תתאפשר הכנסה של כלי נשק חמים למטווח שיוקם והוסיפו כי "טרם התקבלה החלטה סופית לגבי פתיחת המטווח, ובכל מקרה יקדם להחלטה תהליך מלא של שיתוף הציבור".

משרד החינוך מסר בתגובה כי הנושא לא מוכר לו והוא ייבדק. "בכל מקרה על פי חוזר מנכ"ל של המשרד, מלבד מאבטחי בית הספר וחבר הסגל שקיבלו לכך אישור מיוחד, איש לא יוכל להיכנס לשטח בית הספר עם נשק", לשון התגובה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת