החל מיום שני: שביתה כללית במשק

יו"ר ההסתדרות עופר עיני עובר משלב האיומים לשלב המעשים, ומודיע כי ביום שני הקרוב תחל שביתה כללית במשק. "שביתה הינה המוצא האחרון, אולם לא נותרה לנו ברירה", אמר עיני והוסיף: "רק הסכם יעצור את השביתה הזאת, דיברנו מספיק". בין השובתים: שדות התעופה והרשויות המקומיות

השביתה הכללית במשק שתוכננה ליום שני הקרוב יוצאת אל הפועל ובכל הכוח - כך הודיע היום יו"ר ההסתדרות עופר עיני. החל מהשבוע הבא יושבתו שדות התעופה, הנמלים ואפילו הרשויות המקומיות.

לאחר שהזהיר במשך כמה שבועות, עיני מממש את הבטחתו ומסביר "רק הסכם יעצור את השביתה הזאת, דיברנו מספיק". ההסתדרות הודיעה על המועד המדויק של השביתה המתוכננת שתחל ביום שני הקרוב בשעה 6:00 בבוקר.

עיני קיבל את ההחלטה לאחר שהמשא ומתן שהתקיים במשך השבוע האחרון בעניין דרישת ההסתדרות לצמצום מספר עובדי הקבלן, הגיעו למבוי סתום. לדברי ההסתדרות, הצדדים לא הצליחו להגיע לפשרה בעקבות העמדה הבלתי מתפשרת של האוצר השוללת העסקה ישירה.

"הבעיה של האוצר היא שהם לא הבינו מה קרה בקיץ 2011"

השביתה ביום שני תכלול חלקים גדולים במגזר הציבורי. הגופים שישבתו הם: שדות התעופה, נמלי הים, רשויות מקומיות, משרדי ממשלה ואף מקומות עבודה במגזר הפרטי. הודעה מסודרת ומדויקת על מקומות העבודה שישתתפו בשביתה תימסר ביום ראשון.

"שביתה הינה המוצא האחרון, אולם לא נותרה לנו ברירה", אמר עיני. "נראה אותם לוקחים צ'אנס ומציעים לקלוט את עובדי הקבלן בתמורה לגמישות ניהולית. הם לא עשו את זה והם לא יעשו את זה. זה 'חארטה'. הם לא יודעים אפילו שהיום אפשר לפטר עובד מדינה באמצעות שימוע אצל מנכ"ל המשרד", הדגיש עיני.

עוד הוסיף עיני כי השביתה למען עובדי הקבלן היא הביטוי הכי מזוקק לסולידריות חברתית. "העובדים המאורגנים נאבקים למען העובדים הכי חלשים במשק ואני חושב שזו תעודת כבוד עבור העבודה המאורגנת", אמר.

עיני טוען כי במשרד האוצר לא הפנימו את השינויים שעוברים על החברה הישראלית, לדבריו העמדה העיקשת שלהם עשויה לחזור כבומרנג: "הבעיה של האוצר היא שהם לא הבינו מה קרה בקיץ 2011, כפי שהמעסיקים הפרטיים הבינו. הם לא הבינו שמול חקיקה דרקונית בכנסת, שהיא בהחלט אפשרות, עדיף להגיע להסכמה שעושה שכל גם למעסיקים וגם לעובדים. את זה בדיוק הבין ראש הממשלה בנימין נתניהו, אבל אז באו הפקידים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת