מחר: התלמידים בדרום חוזרים לבתי הספר

שלושה ימים לא למדו ביישובי הדרום בשל המצב הביטחוני. הנחיות פיקוד העורף לא עזרו, וראשי הערים החליטו בעצמם שלא לקיים את הלימודים. עם זאת, אחרי התייעצות הערב, החליטו ראשי הערים לחזור לשגרה ולהחזיר את הילדים לבתי הספר מחר

חוזרים ללימודים בדרום. ארכיון (חדשות 2)

אחרי ששבוע הלימודים הנוכחי למעשה לא התחיל לילדי הדרום, הוחלט הערב שמחר חוזרים ללימודים. ראשי עיריות בדרום התכנסו לדיון והערכת מצב והוחלט כי הלימודים ישובו לסדרם. בשלושת הימים האחרונים, החליטו ראשי הערים שלא לקיים את הלימודים, למרות הנחיות פיקוד העורף.

הערב נפגשו ראש העיר אשדוד ד"ר יחיאל לסרי, ראש עיריית אשקלון בני וקנין, ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ' וראש המועצה המקומית גן יבנה דרור אהרון, לשם הערכת מצב. בתום הפגישה הוחלט - חוזרים ללימודים.

בגלל המצב הביטחוני: לא למדו היום בדרום

למרות הלילה השקט, גם הבוקר לא התקיימו לימודים בערים הגדולות בדרום, אחרי שאתמול ירו הפלסטינים שבע רקטות לעבר ישראל. בפיקוד העורף המליצו אמנם לחזור לשגרה, אבל ראשי הערים הם אלו שהחליטו שהתלמידים יישארו בבית.

הלימודים הושבתו בכל בתי הספר בערים באר שבע, אשדוד ואשקלון, זה היום השלישי. בשיחת ועידה שקיימו אמש ראשי הערים, הוחלט כי לאור המשך ההסלמה לא יתקיימו לימודים בעירם. להחלטה זו הצטרפו גם ראשי מועצת גן יבנה וקריית גת. בעומר גם כן לא התקיימו לימודים, אבל הגנים פעלו כרגיל.

ההחלטה הזו הותירה 170 אלף תלמידים בביתם. בשאר הערים והמועצות האזוריות בדרום יתקיימו הלימודים: אופקים, נתיבות, רהט, בני שמעון (למעט קיבוץ חצרים), מרחבים, להבים, ובבית הספר "אשל הנשיא". גם ביישובי המועצה יואב והמועצה האזורית שער הנגב יתקיימו הלימודים כסדרם.