הלימודים בדרום מושבתים: "לא נהיה שדרות"

למרות המלצת פיקוד העורף לחזור לשגרה, ראשי הערים לא לוקחים סיכון: הלימודים בבאר שבע, אשדוד, אשקלון, גן יבנה וקריית גת מושבתים זה היום השלישי בעקבות ההסלמה בדרום. 170 אלף תלמידים נשארים היום בבית. במוסדות האקדמיים מתקיימים הלימודים כסדרם. ראש עיריית ב"ש: כל עוד יש טילים - לא יהיו לימודים

למרות הלילה השקט, גם הבוקר לא יתקיימו לימודים בערים הגדולות בדרום, אחרי שאתמול ירו הפלסטינים שבע רקטות לעבר ישראל. בפיקוד העורף המליצו אמנם לחזור לשגרה, אבל ראשי הערים הם אלו שהחליטו שהתלמידים יישארו בבית.

הלימודים יושבתו בכל בתי הספר בערים באר שבע, אשדוד ואשקלון, זה היום השלישי. בשיחת ועידה שקיימו אמש ראשי הערים, הוחלט כי לאור המשך ההסלמה לא יתקיימו לימודים בעירם. להחלטה זו הצטרפו גם ראשי מועצת גן יבנה וקריית גת. בעומר גם כן לא יתקיימו לימודים, אבל הגנים יפעלו כרגיל.

ההחלטה הזו מותירה 170 אלף תלמידים בביתם. בשאר הערים והמועצות האזוריות בדרום יתקיימו הלימודים: אופקים, נתיבות, רהט, בני שמעון (למעט קיבוץ חצרים), מרחבים, להבים, ובבית הספר " אשל הנשיא". גם ביישובי המועצה יואב והמועצה האזורית שער הנגב יתקיימו הלימודים כסדרם.

עם זאת, הודיעו ראשי אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע כי הלימודים יתקיימו כרגיל. גם ביישוב קרית מלאכי יתקיימו הלימודים בכל מוסדות החינוך כרגיל.

"כל עוד יש טילים - לא יהיו לימודים"

לטענת ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ' כל עוד יש טילים לא יהיו לימודים. בריאיון לחדשות 2 אמר דנילוביץ' כי ראשי הערים לא פועלים כמהמרים והסביר שהחלטתם נובעת מתוך אחריות. "התכנסנו אתמול ראשי הרשויות באר שבע, אשדוד אשקלון וגן יבנה והחלטנו שהמציאות כפי שהיא היום לא מאפשרת לנו לקיים שגרה מלאה. אנחנו לא מוכנים למודל שדרות, ודורשים ממדינת ישראל להחזיר את השקט לדרום".

כנשאל על הצורך בפעולה קרקעית בעזה אמר ראש עיריית באר שבע "אני חושב שלצה"ל ולממשלת ישראל יש את כל הכלים להחזיר את השקט לדרום. פעם הטפטופים היו בכל מספר חודשים, אחר כך בכל מספר שבועות, ועכשיו מנסים להרגיל אותנו שזה כל כמה ימים. אני לא מתיימר לתת עצות לקובעי המדיניות, הם יודעים בדיוק מה לעשות. בעופרת יצוקה נתנו להם את הגיבוי המלא לפעול, אבל אנחנו רוצים לחיות במדינה שפויה".

"אני לא מוכן שפיקוד העורף יאמר לנו לחזור לשגרה ואחרי כמה דקות יש אזעקה", הוסיף דנילוביץ'. "יש לנו תלמידים, יש לנו ילדים, אנחנו רוצים לעשות הכל כדי להגן עליהם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת