בעקבות חידוש ירי הרקטות: הלימודים ברוב אזור הדרום יושבתו גם מחר

בתום הערכת מצב משותפת שקיימו ראשי הערים מבאר שבע, אשדוד ואשקלון עם ראשי פיקוד העורף, הוחלט כי בערים הללו לא יתקיימו גם מחר לימודים במוסדות החינוך בעיר - זה היום השלישי ברציפות. "אני לא מוכן לסכן את ילדינו", אמר ראש עיריית אשקלון בני וקנין. גם בקרית גת אין לימודים, בקרית מלאכי ואונ' בן גוריון - יש

אם במהלך היום עוד נדמה היה שהתלמידים בבאר שבע, אשקלון ואשדוד ישובו מחר ללימודים, הגיעו הרקטות שנורו בשעות הערב מרצועת עזה לעבר באר שבע ושדרות - והשאירו את התלמידים בבית ליום נוסף.

בתום הערכת מצב שקיימו הערב ראשי הערים רוביק דנילוביץ' מבאר שבע, יחיאל לסרי מאשדוד ובני וקנין מאשקלון, יחד עם ראשי פיקוד העורף - הודיעו ראשי הערים כי הלימודים במוסדות החינוך לא יתקיימו גם מחר.

 אליהם הצטרפה גם המועצה המקומית בגן יבנה, שהחליטה להשבית את הלימודים, כמו גם ביישוב עומר שמשבית את בתי הספר אולם גני הילדים יפעלו כסדרם. גם בקרית גת לא יתקיימו הלימודים בכל מוסדות החינוך.

עם זאת, הודיעו ראשי אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע כי הלימודים במוסד יתקיימו מחר כסדרם. גם ביישוב קרית מלאכי יתקיימו הלימודים בכל מוסדות החינוך כרגיל.

היום: 6 רקטות נורו לעבר ישראל

לאורך היום נורו שש רקטות לעבר ישראל. בשעות אחר הצהריים נורתה רקטה מרצועת עזה לעבר שטח ישראל. הרקטה נפלה בשטח פתוח מדרום לעיר אשקלון. שתי רקטות נוספות נפלו באזור המועצה האזורית שער הנגב, גם אז לא היו נפגעים או נזק. בשעות הערב נורו שלוש רקטות נוספות לכיוון באר שבע ושדרות. מערכת כיפת ברזל יירטה את הרקטה בדרכה לבאר שבע.

אתמול נורו לשטח ישראל יותר מעשר רקטות, שלא גרמו לנפגעים או לנזק. במהלך היום היה הבוקר שקט, ללא שיגורי רקטות וללא תקיפות של חיל האוויר, אולם סמוך לשעה 15:30 נורתה רקטה משטח הרצועה שנפלה בשטח פתוח במועצה האזורית חוף אשקלון. מערכת כיפת ברזל זיהתה את השיגור אולם לא ביצעה ירי לעבר הרקטה. לא היו נפגעים או נזק.

ראש הממשלה נתניהו שב והבהיר היום בישיבת סיעת הליכוד כי "אין הפסקת אש, אין משא ומתן וצה"ל ממשיך לפעול. בכל פעם שמישהו יפעל להפר את שלוותם של תושבי הדרום, התגובה תהיה קשה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת