בוטלו הלימודים ברוב בתיה"ס בדרום

בחלק מהמועצות המקומיות והרשויות החליטו שלא לסמוך על הצהרת ארגון הג'יהאד האיסלאמי על הפסקת אש. כתוצאה מהירי הכבד לעבר ישובי הדרום ביממה האחרונה, הוחלט לא לקיים לימודים בבתי הספר ברוב ערי הדרום. המוסדות האקדמים, מעונות היום והמשפחתונים ייפעלו כרגיל

המצב המתוח ביישובי הדרום שהביא להשבתת הלימודים בכל מוסדות הלימודים היום, הביא את הרשויות המקומיות לקיים הערכת מצב מחודשת לגבי קיום הלימודים מחר. למרות שהג'יהאד האיסלאמי הכריז על הפסקת אש, נורו יותר מעשר רקטות מאז שעות הבוקר, כששתי האחרונות שבהן נורו בשעות הערב ונפלו בשטחים פתוחים מבלי שגרמו לנזק או לנפגעים. הדריכות הגבוהה והגברת הכוננות הביאו חלק מהמועצות המקומיות ומרשויות הערים להחליט לא לשלוח את הילדים לבתי הספר.

רוצים לקבל עדכונים על המקומות שבהם לא יתקיימו מחר לימודים בדרום? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

• בעקבות החלטת פיקוד העורף להסיר את כל מגבלות הפעילות, הודיעו במשרד התעשייה המסחר והתעסוקה (התמ"ת) כי מעונות היום, הצהרונים, המשפחתונים ומוסדות הלימוד של התמ"ת יפעלו כרגיל ביישובים: אשקלון, אשדוד, באר שבע, נתיבות, אופקים, קריית מלאכי, קריית גת, גדרה, יבנה, מועצה אזורית חבל יבנה, גדרות, ברנר, נחל שורק.

• עיריית באר שבע החליטה לא לקיים את הלימודים בבתי הספר בעיר, אולם הלימודים באוניבסיטת בן גוריון ובמכללת סמי שמעון בעיר יתקיימו כרגיל.

• ראש עיריית אשדוד ד"ר יחיאל לסרי הודיע כי הלימודים באשדוד לא יתקיימו מחר עקב המצב הביטחוני. עם זאת, הלימודים במכללת סמי שמעון באשדוד יתקיימו כסדרם.

• בתום הערכת מצב שקיים הערב ראש עיריית אשקלון בני וקנין, הוחלט כי לא יתקיימו מחר לימודים בעיר. "אינני רואה סיבה לפתוח מערכת לימודים בשל המצב", אמר וקנין בתום הישיבה. עם זאת, הנהלת מכללת אשקלון הודיעה כי הלימודים במכללה מתקיימים מחר כרגיל.

• במועצה מקומית גן יבנה הוחלט כי לא יתקיימו מחר לימודים.

• במעצות האזוריות יואב וחוף אשקלון הוחלט כי הלימודים יתקיימו כסדרם.

אתמול, בתום הערכת מצב שקיימו ראשי הרשויות המקומיות בדרום עם פיקוד העורף הוחלט כי הלימודים בכל אזור הדרום לא יתקיימו היום. פתיחת שנת הלימודים האוניברסיטאית באזור הדרום נדחתה אף היא.

במקביל, הלחימה בדרום נמשכת. חיל האוויר תקף מוקדם יותר חוליית משגרים בדרכם לשיגור רקטה לעבר ישראל. חיל האוויר זיהה פגיעה מדויקת. הפלסטינים דיווחו כי כתוצאה מהתקיפה, נהרג אחמד עלי אחמד ג'רגון, מפקד יחידת הרקטות של החזית הדמוקרטית ברפיח.