מרצי הסגל הזוטר באוניברסיטות הכריזו על שביתה

לאחר שמוקדם יותר היום חתמו המרצים הבכירים של אוניברסיטת תל אביב על מסמך הבנות עם הנהלת המוסד והסירו את איום השביתה, הודיעו בצהריים חברי הסגל הזוטר בכל האוניברסיטאות כי לא יפתחו ביום ראשון את שנת הלימודים האקדמית

המרצים הבכירים חותמים, הבוקר (חדשות 2)

חוזרים ללימודים? לא בטוח: מרצי הסגל הזוטר הודיעו בצהריים, לאחר כישלון במשא ומתן מול ועד ראשי האוניברסיטאות והוועדה לתכנון ותקצוב (ות"ת) של המועצה להשכלה גבוהה, כי ישביתו את פתיחת שנת הלימודים האקדמית ביום ראשון הקרוב. נכון לעכשיו תהיה זו שביתה בת יום.

מרצי הסגל הזוטר דורשים להפסיק את מה שהם מכנים "העסקה של עובדי קבלן". הם דורשים להוסיף כ-60 מיליון שקל לטובת שיפור תנאי העבודה שלהם.

מוקדם יותר היום הודיעה הנהלת אוניברסיטת תל אביב שהגיעה להבנות עם הסגל הבכיר וגם עם הסטודנטים, כך שהשביתה שאיימה לעכב את פתיחת שנת הלימודים האקדמית לא תתקיים.

מרצי הסגל הבכיר חתמו היום על הבנות עם הנהלת המוסד האקדמי, בנוגע להסדרת הקיצוץ בתקציב האוניברסיטה. אתמול טענו המרצים הבכירים שההנהלה לא מעדכנת את שכרם, וזאת בניגוד להסכם שנחתם עמם.

במקביל, תמשיך הנהלת אוניברסיטת תל אביב את המגעים עם משרד האוצר בניסיון להסדיר את סוגיית התקציב.

ההשבתה היחידה שמתוכננת נכון לעכשיו באוניברסיטת תל אביב היא השבתת המחאה שמתכנן הסגל הזוטר ביום ראשון, והשבתת המחאה שמתכננת אגודת הסטודנטים בשיתוף עם סגלי האוניברסיטה ביום שני בשעות 12:00-14:00.

אגודת הסטודנטים נעלה אתמול את משרדי ההנהלה

אגודת הסטודנטים של האוניברסיטה נעלה אמש בשלשלאות את משרדי ההנהלה של האוניברסיטה כדי להביע תמיכה בסגל הבכיר. מהאגודה נמסר: "צר לנו שהנהלת האוניברסיטה לא חותמת על ההסכם ובכך הופכת את הסטודנטים לבני ערובה במשא ומתן בינה לבין הסגל הבכיר".

"כתוצאה מכך שהאוניברסיטה והסגל הבכיר רוכבים על גב הסטודנטים ומשתמשים בנו כמנוף, לא יהיו לימודים", אמר יו"ר אגודת הסטודנטים אורי רשטיק שהציג את המהלך: "אנחנו מפנים את העובדים ונועלים את הבניין".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת