מרצה שקרא "לשבור מפרקות" של אנשי ימין - ייחקר

ד"ר איל ניר מאוניברסיטת בן-גוריון שבנגב כעס מאד לנוכח תיעוד של חלק ממשתתפי "צעדת הדגלים" במזרח ירושלים יוני האחרון, שקראו קריאות גנאי נגד ערבים. בתגובה, הוא תקף אותם בחריפות בפייסבוק שלו, קרא "לשבור להם את המפרקת" - ועכשיו הוא ייחקר בחשד להסתה לאלימות

ד"ר איל ניר, מרצה לכימיה באוניברסיטת בן-גוריון שבנגב, ייחקר בחשד להסתה לאלימות - כך קבע היום המשנה לפרקליט המדינה, עו"ד שי ניצן, בפנייה בנושא שהגיש למשטרה.

נגד ד"ר ניר הוגשו כמה תלונות על דברים שכתב בעמוד הפייסבוק שלו ביוני האחרון, אחרי שבתהלוכת "ריקודגלים" שערכו אנשי הציונות הדתית במזרח ירושלים קראו חלק מהמשתתפים קריאות גנאי נגד ערבים.

לפי הודעה מטעם ניצן, כתב ד"ר ניר בתגובה: "אני קורא לעולם לבוא לעזור לשבור לנבלות האלו את המפרקות". עוד נכתב שם "למרות חומרת קריאות הגנאי שבסרטון, סבר המשנה לפרקליט המדינה כי הפרסום שפרסם ד"ר ניר לכאורה מצדיק פתיחה בחקירה, ולפיכך נתבקשה המשטרה לפתוח בחקירה בחשד להסתה לאלימות".

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט אמרו גורמים באוניברסיטת בן-גוריון כי "כשהפרצה התפוצצה, נשיאת האוניברסיטה גינתה באופן פומבי את ההסתה שהייתה בהתבטאויות של ד"ר ניר. בשעתו זכו הדברים לגינוי קיצוני, וגם בפגישה שנערכה ביניהם לאחרונה היא שבה והדגישה לו את עמדתה".

עם זאת, בהודעה מטעם המוסד נמסר כי "ד"ר איל ניר פרסם את הדברים כאדם פרטי בדף הפייסבוק האישי שלו. האוניברסיטה אינה צד לנושא, ולכן הדיון הראוי יתנהל בערכאות המתאימות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת