המרצים הבכירים של אונ' ת"א מאיימים בשביתה

גל המחאות נמשך? סגל המרצים הבכיר באוניברסיטת תל אביב הודיע כי לא יפתח את שנת הלימודים. לטענת המרצים, הנהלת האוניברסיטה עדיין עומדת בסירובה לחתום על הסכם השכר. אגודת הסטודנטים של האוניברסיטה נעלה את בניין ההנהלה כדי להביע תמיכה בסגל הבכיר

פתיחת שנת הלימודים האקדמית, ככל הנראה, לא תעבור בשקט: מרצי הסגל הבכיר באוניברסיטת תל אביב הודיעו היום על כוונתם להשבית את הלימודים החל מיום ראשון, 30 באוקטובר, על רקע הסכמי השכר עם הנהלת המוסד.

"הנהלת אוניברסיטת תל אביב עדיין עומדת בסירובה לחתום עמנו על הסכם השכר", כך נמסר מוועד המרצים הבכירים. "בכל האוניברסיטאות האחרות נחתם ההסכם כדת וכדין ואף ננקטו כל הצעדים הדרושים ליישומו".

עוד נמסר מטעם המרצים, "לפיכך, אנו נאלצים להכריז בזאת על השבתת ההוראה של כל חברי הסגל האקדמי הבכיר באוניברסיטת תל-אביב החל מיום א', 30 באוקטובר 2011, ועד אשר ייחתם ההסכם".

מהנהלת האוניברסיטה נמסר בתגובה כי "להנהלת אוניברסיטת תל אביב ולסגל הבכיר אין חילוקי דעות לגבי ההסכם. האוניברסיטה לא חתמה עד כה על ההסכם בשל קיצוץ תקציבי של 10% שהושת עליה. הנהלת האוניברסיטה נמצאת במגעים עם משרד האוצר למציאת פיתרון לסוגיה על מנת למנוע פגיעה בציבור הסטודנטים". 

אגודת הסטודנטים נעלה את משרדי ההנהלה

אגודת הסטודנטים של האוניברסיטה נעלה בשלשלאות את משרדי ההנהלה של האוניברסיטה כדי להביע תמיכה בסגל הבכיר. מהאגודה נמסר: "צר לנו שהנהלת האוניברסיטה לא חותמת על ההסכם ובכך הופכת את הסטודנטים לבני ערובה במשא ומתן בינה לבין הסגל הבכיר".

"כתוצאה מכך שהאוניברסיטה והסגל הבכיר רוכבים על גב הסטודנטים ומשתמשים בנו כמנוף, לא יהיו לימודים", אמר יו"ר אגודת הסטודנטים אורי רשטיק שהציג את המהלך: "אנחנו מפנים את העובדים ונועלים את הבניין".

האגודה עצמה הכריזה על השבתה של שעתיים ביום שני, בשיתוף עם כל סגלי אוניברסיטת תל אביב. מרצי הסגל הזוטר בכל האוניברסיטאות בישראל מאיימים אף הם בשביתה.

בסוף שנת 2007 פתחו מרצי הסגל הבכיר בכל האוניברסיטאות בשביתה על תנאי העסקתם, ושנת הלימודים האקדמית תשס"ח לא נפתחה בכל המוסדות. רק לאחר 90 ימים ולאחר מו"מ נוקשה, הגיעו הצדדים לסיכום על תוספת שכר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת