הצעד הבא: שביתת עם ב-1.11.11

ראשי המאבק החברתי לא מסתפקים בעצרות המוניות. במחאה על התעלמות הממשלה ממאבקם, הם הכריזו על שביתה כללית במשק בתחילת נובמבר. "תלמידים, סטודנטים ועובדים ישבתו ליום אחד במחאה על מצבה החברתי הקשה של מדינת ישראל", הכריזו במטה המאבק

עצרת הענק בת"א, ארכיון (חדשות 2)

מי שחשב שאימוץ מסקנות דוח טרכטנברג בממשלה ישימו קץ למחאה החברתית, קיבל היום יוזמה חדשה מבית היוצר של מטה המאבק. אחרי העצרות ההמוניות שהוציאו עשרות אלפי אזרחים לרחובות, מנהיגי המאבק קוראים לציבור דווקא לשבת בבית, ולא להגיע למקום העבודה או הלימודים.

בהתכנסות ארצית שהתקיימה היום במטה המחאה סיכמו הפעילים על המהלכים הקרובים וקראו לציבור הרחב לצאת לשביתת העם הראשונה בתולדות מדינת ישראל שמתוכננת להיערך ב-1 בנובמבר. לפני שביתת העם הגדולה שמתכננים במטה המחאה, מתוכננת עצרת ענק נוספת ב-29 לאוקטובר, אז מקווים ראשי המחאה להחזיר את ההמונים לרחובות בקריאה אחרונה לראש הממשלה להיענות לדרישות המחאה.

במטה ציינו כי המטרה היא ליצור יום שביתה רחב ככל הניתן שיכלול כמה שיותר אזרחים, בתי-עסק, עמותות, מוסדות וארגונים חברתיים לשביתת המחאה: "אנו קוראים בזאת לכלל האזרחים ברחבי הארץ - תלמידים, סטודנטים ועובדים - לשבות ליום אחד כאקט של מחאה על מצבה החברתי הקשה של מדינת ישראל ועל ההתעלמות המקוממת של הממשלה מגל המחאה", אמרו במטה המחאה. "ב-1.11.11 נשבות כל אחד בגלל המצוקה הפרטית שלו אבל גם כהזדהות עם המצוקה של האחר. שוב לא נהיה לבד".

יש לאזרחים כוח לקום ולשבות

דפני ליף, שהשתתפה בפגישה, אמרה: "כולנו יצאנו לרחובות כי אנחנו קורסים תחת הנטל. ביחד, שלושה חודשים אנחנו מצביעים ברגליים, כל אחד מאיתנו יצא למחות מתוך כאב, מתוך קשר בבטן. שלושה חודשים אנחנו צועקים ואף אחד לא מקשיב שם, באותה ממשלה שאמורה לשרת אותנו, להיות קשובה וחרדה לשלומנו, לעתיד שלנו - בשביל זה היא קיימת. שלושה חודשים של מחאה צודקת, של דרישה לצדק חברתי. יש לנו כוח. נראה שלנו, האזרחים, יש כוח ואנחנו יכולים לקום ולשבות", אמרה.

עוד הוסיפה ליף: "למרות שברור לכולם שאנחנו הרוב המכריע של העם, מה קיבלנו בתגובה? עוד מאותה התעלמות בלתי-נסבלת, עוד מאותה מדיניות הרסנית, התרחקות נוספת של השלטון מאזרחיו".
במטה המאבק הבהירו כי הם קוראים לראש הממשלה להטות אוזן, לראשונה זה שלושה חודשים, ולהציג תוכנית חברתית מקיפה ורצינית בדמות תקציב חדש לשנת 2012, שיהווה צעד ראשון בשיקום החברה הישראלית.

בתוך כך, נציין כי ראשי המחאה והסטודנטים החליטו בימים האחרונים להרחיב את המחאה ואת המאבק בדוח טרכטנברג תוך חבירה לסקטורים נוספים. אחד הצעדים שנשקלים הוא להשבית את תחילת שנת הלימודים בפקולטות לרפואה בסוף אוקטובר, אולם על פי ההערכות, נראה שהמשבר בבתי החולים במרכז יסתיים עד אז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת