מסתמן: הערה למנהל שקיים טקס להרוגי אוקטובר

מנהל ביה"ס שקיים אתמול טקס להרוגי מהומות אוקטובר 2000 הגיע הבוקר לשימוע במשרד החינוך, שם טען כי המועצה המקומית היא שיזמה את האירוע. ככל הנראה, תירשם הערה בתיקו האישי. מקורב למנהל: "נסים להשתיק אותנו! הרוגי אוקטובר הם עובדה ולא נושא פוליטי"

מנהל בית הספר בעראבה שבו התקיים אתמול טקס לציון מהומות אוקטובר 2000, זומן הבוקר לשימוע במחוז הצפוני של משרד החינוך בנצרת, במהלכו טען כי הטקס אינו מוגדר כפעילות פוליטית, האסורה לקיום במוסדות חינוכיים.

אמש דיווחנו על ההחלטה לזמן את המנהל סמיר נסאר לשימוע, לאחר טקס לציון מהומות אוקטובר שהתקיים בבית הספר בו הוא עובד. לטענתו, היוזמה לקיום הטקס הייתה של המועצה המקומית, שגם הזמינה חברי כנסת מטעם חד"ש. נסאר הגיע לישיבה כשהוא מלווה בחברי המועצה ובראש המועצה, שבאו לתמוך בו, והדגיש כי לא נאם באותו אירוע. המשטרה חששה מהתקהלות מחוץ למשרד החינוך בנצרת, אך לא נרשמו אירועים חריגים.

לטענת המנהל, לפני עבודתו בבית הספר עבד שנים רבות במשרד החינוך, ולא התכוון לפגוע בנהלים של משרד החינוך. לכתבנו נודע שבמשרד החינוך היה לחץ לקיים את השימוע וככל הנראה תירשם הערה בתיק האישי שלו בעקבות המקרה.

אחד האנשים שהגיעו לתמוך במנהל אמר לחדשות 2 באינטרנט כי "מדובר בניסיון של משרד החינוך להעביר מסר חד למנהלי ביה"ס במגזר הערבי שלא הזכיר את מהומות אוקטובר ואת מותם של 13 אזרחי ישראל. זה ניסיון להשתיק אותנו".

ראש מועצת עראבה עומאר נסאר אמר בתגובה: "אנחנו יזמנו את האירוע ולא נראה לי שמדובר באירוע חריג. מדובר במנהל מוערך עם ותק של שנים רבות וסתם עשו סערה מהסיפור". מקורב אחר למנהל הביע תמיהה על האופן שבו טופל העניין. "אני רוצה לראות מנהל יהודי שיוזמן לשימוע בעקבות פעילות דומה. לא הייתה כאן פעילות פוליטית, דיברו על עובדות ועל שוטרים שירו לעבר אזרחי המדינה והרגו אותם. זו לא פוליטיקה, מדברים על עובדות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת