סכסוך עבודה בתיכונים: השביתה בדרך?

ארגון המורים העל יסודיים הכריז היום על סכסוך עבודה במשק, בשל אי יישום רפורמת "עוז לתמורה". משמעות ההחלטה היא שבתוך שבועיים יוכלו מורי הארגון לפתוח בשביתה. לטענת הארגון, טרם הועברו למורים כספים שהובטחו להם במסגרת הרפורמה

השביתה חוזרת לתיכונים? אילוסטרציה (חדשות 2)

שנת הלימודים אמנם נפתחה כסדרה בתחילת החודש, ללא השביתות והאיומים שאפיינו את השנים שלפניה, אך כעת נראה שהאידיליה ששררה בין משרד החינוך לארגוני המורים עומדת להסתיים, לפחות זמנית.

ארגון המורים העל יסודיים הכריז היום על סכסוך עבודה ארצי בכל מערכת החינוך העל-יסודית, על רקע הפרת הבטחות, לטענת הארגון, בנוגע לרפורמת "עוז לתמורה". משמעות ההכרזה על סכסוך העבודה היא שבתוך שבועיים מהיום יוכלו מורי בתי הספר התיכונים לפתוח בשביתה.

לטענת הארגון, טרם הועברו למורים סכומי כסף שהובטחו להם במסגרת הרפורמה, ביניהם מענק חד פעמי של 2,000 שקלים ותוספות שכר שונות. בנוסף, לא הועברו כספים נוספים שהובטחו למערכת ונועדו לממן הפרשות לפנסיה ועוד.

"אנחנו לא רוצים ליצור דרמה ומעוניינים לפתור את המצב הזה", אמר יו"ר ארגון המורים רן ארז בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט, "אבל אם משרד החינוך לא יפתור את הבעיה, הוא יצטרך להסביר לציבור למה אנחנו נמצאים במצב שאנחנו נמצאים".