מודעות בירושלים: "צה"ל בית בושת"

עשרות מודעות נתלו משעות הבוקר בשכונת מאה שערים בירושלים, הקוראות לאסור את כניסתם של לובשי מדים לשכונה. "עוטי הבגדים הצבאיים - חיילי, קציני ומפקדי בית הבושת הלאומי הם סכנה לעתידנו ואסון לצאצאינו", כך נכתב במודעות. רוב הפלגים בעדה החרדית גינו את המודעות ואמרו: "יש אצלנו מגמה של השתלבות בצה"ל"

עליית מדרגה בקיצוניות במגזר החרדי: עשרות פשקעווילים נתלו במהלך היום בשכונת מאה שערים בבירה, הקוראים לאסור על כניסת לובשי מדים לשכונה בכלל ולבתי הכנסת בכלל. "אין כניסה לעוטי הבגדים הצבאיים - חיילי, קציני ומפקדי בית הבושת הלאומי", לשון המודעות.

"הופעתם כאן היא סכנה לעתידנו ואסון לצאצאינו", הסבירו פעילי הפלג הקיצוני, שמבקשים להבדיל את עצמם מכל סממן לאומי או ציוני באשר הוא - בייחוד כאשר לובשי מדים מסוג כזה או אחר מסמלים את הקשר בינם לבין ישראל.

עם זאת, פעולה זו עומדת בניגוד לרוב הפלגים בעדה החרדית - שמבקשים להתנער מהעמדות הקיצוניות. "בהחלט יש מגמה של השתלבות באחרונה", אמרו היום לחדשות 2 באינטרנט."ישנם חרדים, גם ממאה שערים, שמתגייסים לנח"ל החרדי, למשטרה או למג"ב. בנוסף ישנה עלייה בהתגייסות לגופי ההצלה האזרחיים: מד"א, איחוד הצלה וזק"א - שגם הם לובשי מדים", הם הוסיפו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת