160 אתיופים עדיין לא בבי"ס

למרות הנחיית שר החינוך לפיזור תלמידי בית הספר "נר עציון" בפתח תקווה לבתי ספר אחרים בעיר, 160 מהתלמידים עדיין לא שובצו. עיתון "הארץ" מפרסם כי הורי התלמידים, בני העדה האתיופית, ביקשו מהעירייה שיבוץ מיידי. למרות סירובם של בתי הספר הפרטיים לקלוט את התלמידים, מהעירייה נמסר: "השיבוץ יסתיים בתוך יומיים-שלו

חמישה ימים אחרי תחילת הלימודים, 160 תלמידים בני העדה האתיופית בפתח תקווה עדיין לא לומדים. למרות ששר החינוך הורה לסגור את בית הספר "נר עציון" בעקבות מחאת הורי התלמידים, על כך שלמדו בו כמעט רק תלמידים אתיופים, העירייה טרם שיבצה את רובם בבתי ספר אחרים. כתבת עיתון "הארץ" טלילה נשר מפרסמת הבוקר כי גם היום, תלמידי כיתות ב'-ו' מ"נר עציון" לא ילכו ללימודים.

אתמול, הגיעו רבים מההורים למחלקת החינוך בעיריית פתח תקווה ודרשו ששיבוץ התלמידים בבתי הספר בעיר יושלם. עם זאת, העירייה ממשיכה לטעון כי לא ניתן לשבץ את התלמידים בבתי ספר דתיים פרטיים, מכיוון שהם "קולטים את התלמידים בצורה פחות הולמת". במהלך החופש הגדול, בתי הספר הפרטיים פשוט סירבו לקבל את התלמידים בני העדה, לכאורה, מתוך חוסר רצון לשלב "יותר מדי" מבני העדה בבתי ספריהם.

מתוך 160 התלמידים, רק 15 מיועדים ללמוד במוסדות פרטיים. כ-20 נוספים ילמדו בבתי ספר ממלכתיים וכ-50 ביישובים נחלים וראש שהעין. לטענת גורם בעירייה, נפגשו מנהלי בתי הספר הפרטיים עם ראש העיר יצחק אוחיון, וביקשו ממנו "שלא יטיל עליהם את עול קליטת הילדים".

בכל זאת, הורי התלמידים מעודדים. יו"ר מטה יוצאי אתיופיה דניאל אוריה אמר כי כעת, כשהם מגובים בשר החינוך, גם אם שני תלמידים לא ישובצו, הם יקימו מהומה.

מעיריית פתח תקווה נמסר לעיתון "הארץ" בתגובה: "השיבוצים של כלל התלמידים מבית הספר 'נר עציון' יושלמו בתוך יומיים, חלקם ייכנסו כבר מחר לבתי הספר והיתר בתוך יומיים-שלושה".

ממשרד החינוך נמסר: "האחריות לרישום ושיבוץ תלמידים במוסדות החינוך חלה על הרשות המקומית. בהתאם להנחיה שהתקבלה בסוף השבוע לפיזור בהסכמה של של ביה"ס 'נר עציון', תוך פתיחת אזורי רישום לטובת העדפה מתקנת, פעלת עיריית פתח תקווה ביומיים האחרונים, לשיבוץ כל התלמידים במוסדות החינוך בעיר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת