ביה"ס ניר עציון בפ"ת נסגר

בית הספר בפתח התקווה שמרבית מתלמידיו ממוצא אתיופי- לא ייפתח. כך החליט שר החינוך גדעון סער לאחר שביום חמישי מנעו הורי התלמידים את הלימודים בבית הספר במחאה כי מדובר בהפרדה על רקע גזעי. התלמידים יפוזרו בבתי ספר אחרים בעיר. שר החינוך איים: נגד בתי הספר שלא יקבלו את התלמידים יינקטו צעדים

מאבק ההורים הצליח: הבוקר יסגור את שעריו בית הספר "נר עציון" בפתח תקווה, בו כל התלמידים הם בני העדה האתיופית. התלמידים ישולבו בבתי ספר אחרים בעיר. את ההחלטה על הסגירה המיידית קיבל שר החינוך גדעון סער לאחר שהורי התלמידים בבית הספר השביתו את הלימודים עם פתיחת שנת הלימודים ביום חמישי, ודרשו לפזר את ילדיהם בבתי ספר אחרים בעיר לאלתר.

ההורים התנגדו להחלטה הראשונית של השר לפיזור הדרגתי של התלמידים. בסוף השבוע שינה השר גדעון סער את החלטתו וקבע כי בית הספר ייסגר ואף הודיע כי בתי ספר שלא יהיו מוכנים לקבל את התלמידים לשורותיהם יזומנו לשימוע ותקציבם יוקפא.

ביום חמישי האחרון, היום הראשון לשנת הלימודים תשע"ב, הגיעו עשרות הורים לתלמידי בית הספר "ניר עציון" וחסמו את שער הכניסה לבית הספר, כשהם דורשים מהעירייה וממשרד החינוך לפזר את ילדיהם בין כל בתי הספר היסודיים באזור.

"די להפרדה ולגזענות"

"זו גזענות לשמה", אמר אחד ההורים, "אין שום סיבה שבית הספר יאכלס רק ילדים אתיופים. אנו דורשים מהממונים למצוא פתרונות כדי שילדינו יפתחו את שנת הלימודים". חלק מהילדים הגיעו גם הם אל בית הספר, אך נשארו מחוצה לו.

בהמשך צעדו ההורים וילדיהם מבית הספר לכיוון עיריית פתח תקווה, שם החלו בהפגנה מחוץ למבנה. ההורים מחזיקים שלטים שעליהם נכתב "די להפרדה", "די לגטאות" ו"די לגזענות".

גורמים בעיריית פתח תקווה סיפרו  כי העירייה החלה בתהליך סגירתו של בית הספר ופיזור התלמידים, כאשר עד כה נמצא מקום ל-120 מתוך 280 התלמידים. יו"ר ועדת החינוך של הכנסת, ח"כ אלכס מילר (ישראל ביתנו), הודיע ביום חמישי כי הוועדה תקיים דיון חירום בעניין בית הספר. לדבריו, "בתי ספר לאתיופים בלבד זו תופעה בזויה ומכוערת המכתימה את מערכת החינוך כולה ואין במדינת ישראל מקום למחנות ריכוז אתיופים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת