הורים לתלמידים אוטיסטים הפריעו לדבריו של שר החינוך

שר החינוך גדעון סער נאם היום בכנס חינוך בחיפה והתכוון להציג את חזונו - כשלפתע הופרע נאומו על ידי הורים לילדים אוטיסטים שהטיחו לעברו: "תתבייש. לאוטיסטים מגיע צדק חברתי כמו לכולם". הרקע לדברים: סירובו של שר החינוך להיפגש עם ההורים ולדון בדרישותיהם, כך לטענתם

הורים לילדים אוטיסטים הפריעו היום לנאומו של שר החינוך גדעון סער בכנס חיפה לחינוך, ותקפו אותו על רקע חוסר נכונותו להיפגש עמם.

כאשר פתח סער את נאומו, החלו ההורים להטיח לעברו האשמות: "אתה אחראי על החינוך. אתה יודע מה זה להחזיק את הילדים האלה בבית עוד עשרה ימים? תתבייש, אתה לא מוכן להיפגש איתנו וזו הסיבה שאנחנו פה".

עוד הוסיפו ההורים וצעקו: "לאוטיסטים מגיע צדק חברתי כמו לכולם. אתה שר חינוך שפוגע בחלשים בחברה". שר החינוך השיב להורים והבטיח כי לא היה שינוי בתקצוב המוסדות לאוטיסטים. "לא ניתן להשיג בבריונות, בשקרים ובצעקות את מה שניתן להשיג בהידברות הוגנת", אמר סער. בעקבות ההפרעות נאלץ סער להפסיק את נאומו.

בתי ספר "לאתיופים בלבד" ייסגרו

בהמשך נאומו התייחס סער לתכניתו לסגור מוסדות חינוך שרוב תלמידיהם הם בני העדה האתיופית, כשאמר: "אינני מוכן להשלים עם מציאות זו ואני נחוש להוביל פעולה לשינויה". לדבריו, אין מקום לבתי ספר הומוגניים על רקע "גזעי".

"מדובר בתהליך מורכב, הדרגתי ומבוקר, שיש לבצעו באחריות, ולהקפיד על ביצועו, כדי למנוע פגיעה בילדים", אמר שר החינוך. "כציוני, שמאמין בחזון קיבוץ גלויות וכאדם שמאמין בכל ליבו בשוויון, כמי שבתפקידי כמזכיר הממשלה בעבר הייתי פעיל מאוד במהלכים להעלאת יהודים מאתיופיה, אינני יכול לדבר שכך אנחנו במדינה יהודית קולטים את אחינו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת