נועם שליט נאם בעצרת, הקהל קרא: העם רוצה גלעד שליט

אביו של החייל החטוף נאם בהפגנת המחאה בת"א ותקף את רה"מ: מנהיג שלא מוכן להתמודד עם הסיכונים המחושבים בשחרורו של גלעד – לא ראוי להנהיג אותנו. אכזבה מכמות המפגינים הנמוכה ברחבי הארץ. הצטרפו לשידור החי

אחרי הפוגה בהפגנות הענק עקב ההסלמה בדרום ושבוע לפני "צעדת המיליון", סימנים ראשונים להיחלשות המחאה. רק 15 אלף איש הגיעו לצעדת המחאה בתל אביב, כ-5,000 בלבד בירושלים ומאות בודדות בעצרת בראשון לציון.

בעצרת בתל אביב נאם נועם שליט, אביו של החייל החטוף גלעד שליט."ראינו ושמענו באהבה רבה שמנהיגי המחאה לא שכחו את גלעד באירועים השונים שהיו עד היום", אמר שליט. "לפני שנה צעדנו בשיא הקיץ ממצפה הילה בגליל לירושלים, ואיתנו רבע מיליון בני אדם במצטבר".

"אחרי למעלה מחמש שנים, כשברור לחלוטין שכל יום שעובר הוא גזר דין – הגיע הזמן לומר לנתניהו אתה נושא באחריות להחזיר את גלעד הביתה", אמר שליט.

שליט הוסיף: "צדק חברתי חברות וחברות יקרים, הוא גם השבת הערכים עליהם התחנכו דורות של לוחמים – אין משאירים חייל בשטח. האם מנהיגינו שכחו ערכים של ערבות הדדית? האם את הערכים האלו מתכוונים להפריט? אנחנו אומרים הערב לראש הממשלה ולמקבלי ההחלטות, מנהיג שלא מוכן להתמודד עם הסיכונים המחושבים בשחרורו – לא ראוי להנהיג אותנו, לא ראוי להנהיג את המדינה הזאת".

מדינה במחאה - מהצפון עד המרכז

תל אביב: אחרי שהעבירו את מוקד המחאה לפריפריה בפעם שעברה, יצאה הצעדה מכיכר הבימה בתל אביב. הנואם המרכזי בכנס יהיה כאמור, נועם שליט, אביו של החייל החטוף, שיציין את יום הולדתו של בנו שחל מחר. במקביל תחל באצטדיון בלומפילד ביפו צעד מחאה שתגיע עד למאהל היפואי.

ירושלים: בגן הסוס בבירה החלה הצעדה בשעה 21:00 צעדה. במהלך העצרת בכיכר יופיע הזמר ארקדי דוכין. גם בירושלים אכזבה - פחות מ-2,000 מפגינים.

ראשון לציון: העצרת החלה בשעה 21:30 בגן המושבה, ומופיעים בה צביקה פיק, דניאל סולומון, הגרובטרון ושליחי הבלוז. מאות בודדות הגיעו לעצרת הראשונה של העיר.

בקעת אונו: באזור התקיימו שתי צעדות שהתאחדו לאחת. הראשונה יצאה מצומת סביון והשנייה מקריית אונו. בעצרת המרכזית במסוף האוטובוסים מול שער הבקו"ם מופיעים הזמרת קרולינה וליאור פרחי. במקביל, נערכו צעדות גם בהוד השרון (20:30, מאהל "גן הגיבורים" הסמוך לעירייה) ובחריש (20:30, בכניסה למענית).

רמת הגולן: באזור הגולן תצא לדרך הצעדה בשעה 20:30 ברחבת חוצות הגולן. באירוע ישתתפו פעילים חברתיים, חברי הרוח הצפונית ואגודת הסטודנטים של מכללת אוהלו. בעצרת יופיע הזמר מוקי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת