שרה נתניהו על גירוש אופק: "זה מצער אותי"

סוף עצוב: לאחר שבוע של תקווה, החליט היום בית המשפט המחוזי בפתח תקווה לגרש את אופק קסטיליו בת ה-4 מישראל לפיליפינים. רעיית רה"מ הגיבה על ההחלטה: "אופק היא ילדה מקסימה שהשתלבה בחברה הישראלית. מאחלת לה השתלבות קלה בפיליפינים, למרות שזו ארץ זרה עבורה"

עכשיו זה סופי: בית המשפט המחוזי קבע היום כי אופק קסטיליו, הילדה בת ה-4, תגורש עוד הערב יחד עם אימה לפיליפינים. אביה של אופק, כריסטופר, שמועסק במשרה מלאה בסיעוד קשישים יישאר בישראל.

רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו סירבה היום להתראיין בנושא, אך ממשרד ראש הממשלה העבירו תגובה מטעמה. "רעיית ראש הממשלה הביעה צער על ההחלטה לגרש את אופק בת ה-4 ואימה מישראל", נכתב בתגובה.

עוד נכתב בתגובה מטעמה של נתניהו: "גברת נתניהו ציינה כי בפגישתה עם אופק התרשמה כי מדובר בילדה מקסימה אשר השתלבה בחברה הישראלית וכי על אף הטלטלה שעברה לאחרונה היא שומרת על אופטימיות ושמחת חיים. עוד ציינה גברת נתניהו כי היא מקווה שההסתגלות של אופק בארץ מוצאה תהיה לה קלה, על אף שזו ארץ זרה עבורה".

היום בשעות הצהריים, לאחר שהתקבלה ההחלטה בבית המשפט, ניגש אביה של אופק לבתו, העיר אותה משנתה והכין אותה לנסיעה לבית המעצר מנתב"ג, שם תתאחד עם אימה ולבסוף תגורש. "את טסה במטוס לפיליפינים ותמשיכי לחיות שם", אמר כריסטופר לבתו, כשהוא לובש פרצוף אמיץ. "בערב את תהי במטוס שוב", הוסיף.

אופק עצמה כנראה לא מבינה את כל ההמולה שמתרחשת סביבה. קרוביה מספרים כי הם מנסים לגרום לה להסתכל על הצד החיובי שבעניין - שלפחות תזכה להיות עם אימא שלה, אותה לא ראתה זמן רב.

"היא נולדה כאן, זו המדינה שלה"

בשבוע שעבר אופק כבר הייתה יחד עם הוריה על המטוס בדרך לפיליפינים, לאחר שנעצרה יחד עם אמה על ידי משטרת ההגירה. בשעות הערב היא הועלתה על מטוס להונג-קונג, אך לאחר התערבות של אשת ראש הממשלה שרה נתניהו וצו מבית המשפט - הורדה אופק מהמטוס.

"היא נולדה כאן, זו המדינה שלה", אמרה אז שרה נתניהו שזכתה לביקור מרגש מאופק ואביה, שבאו להודות לה. "נכון, יש ילדים שעל הנייר הם מארץ מוצא אחרת אבל הם שייכים למקום בו נולדו וגדלו", הוסיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת