חדש בתכנית הלימודים: מחאה חברתית

תכנית לימודים חדשה תיכלל בשנה הבאה בבתי הספר בישראל. התכנית תעסוק במחאות חברתיות, בדרכים שבהן ניתן להשפיע, בלגיטימיות של פעולות מחאה ועוד. מדובר בתכנית שיזם שר החינוך גדעון סער עוד לפני גל המחאות הנוכחי. עוד ילמדו התלמידים על מדינת רווחה ועל מודלים שונים של התנהלות כלכלית

שר החינוך גדעון סער הנחה את המנהל הפדגוגי במשרדו לגבש מערך שיעור לשנת הלימודים הבאה בנושא המחאה החברתית. מדובר בשיעור שלא יוגדר כחובה, אך מורי אזרחות ושאר המקצועות במדעי החברה יוכלו ללמדו.

הנחיית שר החינוך התקבלה עוד לפני שפרץ גל המחאות החברתיות הנוכחי. עם זאת, כעת מתחזקת ההערכה כי מורים רבים יירצו ללמד את הנושא והמטרה של משרד החינוך היא להעניק להם כלים לעשות זאת.

במסגרת השיעור ילמדו התלמידים מעורבות אזרחית מהי וכיצד משפיעים. גם נושא גבולות חופש הביטוי והמחאה במדינה דמוקרטית מול מדינות אחרות צפויים להיות חלק מהשיעור - שייערך בצורת דיון.

בפני התלמידים יועלו שאלות כמו האם זה לגיטימי להיכנס למבנה נטוש ולהפגין. בנוסף, ישוו התלמידים השנה לראשונה בין המודל הסוציאלי של התנהלות מדינה לבין המודל הליברלי ואף יעסקו בהגדרתה ומהותה של מדינת הרווחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת