נוסעים באוטובוס לחיילים: "פנו מקום ליהודים אמיתיים"

לובשי מדים שעושים את דרכם לבסיסם באמצעות התחבורה הציבורית אינם מחזה לא שגרתי. עם זאת, אתמול נתקלו קצין במילואים ושני חיילים בגזענות משפילה באוטובוס של אגד שעשה את דרכו מבני ברק לצפת, כאשר נדרשו על ידי הנוסעים לפנות את מקומם, ואף התבקשו על ידי מבקר החברה, כך לטענתם, "לפנות מקום ליהודים אמיתיים"

גזענות באגד? ארכיון (חדשות 2)

קצין צה"ל במילואים ושני חיילים שעלו אתמול לאוטובוס בבני ברק במטרה להגיע לבסיסם בצפת, נתקלו בעוינות רבה מצד הנוסעים ומבקר אגד, שאף דרש מהם "לפנות מקום ל'יהודים האמיתיים'", כך מפרסם הבוקר כתב ידיעות אחרונות אודי עציוני.

האירוע קרה בקו 981 של אגד לצפת, כשסגן ע', קצין במילואים, ושני חיילים נוספים עלו על האוטובוס. "מצאתי את הקו באתר האינטרנט של אגד, וברגע שעליתי הנהג אמר שאצטרך לעמוד כי זה קו שהמקומות בו מוזמנים מראש", אמר ע'. "זה הפתיע אותי כי לא הייתה התייחסות לזה באתר. התיישבתי בשורה ריקה והתחלתי לשמוע הערות מנוסעים שאצטרך לקום כי אני תופס מקום של נוסעים אחרים", הוסיף.

לדבריו, למרות שניסה להתעלם מהערות הנוסעים, החלו להישמע צעקות לעברם שקוראות להם לקום ולתת לאחרים לשבת. לדברי ע', באוטובוס נותרו מספר מקומות פנויים. בשלב מסוים, כך לדבריו, עלה לאוטובוס מבקר מטעם אגד שנזף בשלושה ואמר להם: "קומו ותנו ליהודים האמיתיים לשבת".

אגד בתגובה: "יהודים יקרים" ולא "יהודים אמיתיים"

מאגד נמסר בתגובה לפרסום בעיתון: "מתחילת השבוע ועד סוף אוגוסט מהווה קו 981 חלק מפיילוט שמבוצע בקווים העמוסים לאתרים קדושים בצפון המשרתים אוכלוסייה חרדית בתקופת בין הזמנים ובמסגרתו נקראים הנוסעים להזמין כרטיסים מראש כדי להבטיח את מקומם באוטובוס. הפיילוט מבוצע באישור משרד התחבורה".

דובר אגד רון רטנר הוסיף בתגובה: "מבירור שערכנו עם הנהג ועם המבקר עולה שהקצין והחיילים הועלו לאוטובוס תוך שהנהג מזהיר אותם שייתכן שייאלצו לעמוד משום שלא הזמינו כרטיסים מראש. כאשר התיישבו אמרו להם נוסעים שמדובר במקומות שהוזמנו על ידי חבריהם. הם סירבו לקום. לאוטובוס עלה מבקר של החברה שתפקידו לפתור בעיות בין נוסעים והוא הפציר בחיילים לעבור לשורה האחרונה. כשלא הצליח לשכנעם פנה לנוסעים-אזרחים שיעברו לספסל האחוריים והם הסכימו. אז סינן אחד הנוסעים כלפי החיילים 'יהודים יקרים'. אין לאגד שליטה על דברי הנוסעים והערה כזאת לא נשמעה מאנשי אגד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת