אמהות מעדיפות להיות רזות על חשבון ה-IQ של הילדים

1 מכל 4 אמהות חושבת שבן הזוג הוא הורה טוב יותר ממנה ו-44% מתוכן יעדיפו להשיל ממשקלן 15 קילוגרמים על חשבון 15 נקודות מה-IQ של הילד. אלה הן רק חלק מהסודות שחושף סקר מקיף שנערך בקרב מתוך 26 אלף אמהות. "להיות אמא זה כמו להיות מנכ"ל של עסק קטן שלעולם לא נסגר", סיפרה אחת האמהות

האמהות חושפות את הסודות (רויטרס)

איך זה באמת להיות אמא? סקר חדש מגלה את הסודות הכמוסים שהאמהות לא מספרות לאף אחד - גם לא לבן הזוג. בין הסודות שנחשפו: 42% מהאמהות מעדיפות הכנסה גבוהה יותר מאשר לבלות עם ילדיהן ו-44% מתוכן יעדיפו להשיל ממשקלן 15 קילוגרמים על חשבון 15 נקודות מה-IQ של הילד.

סקר שערך האתר Parenting.com בקרב 26 אלף אמהות חושף שהן לא ממש מספרות את האמת על איך זה להיות הורה לילד כי הן חוששות שהורים אחרים ישפטו אותן. מסתבר שהחשש שלהן מוצדק כי הממצאים מראים כי 87% מהאמהות שופטות התנהגות ומעשים של הורים אחרים.

מתוך הסקר מתגלים הסודות הבולטים שאמהות לא מספרות לאף אחד:

• 85% מהאמהות משתמשות בילדיהן כתירוץ להשתחרר ממחויבויות חברתיות
• 42% מהאמהות היו מעדיפות הכנסה גבוהה יותר מאשר לבלות זמן עם ילדיהן
• אחת מכל חמש אמהות מתגעגעת לזמן הפרטי שהיה לה מהתקופה שלפני שילדיה נולדו
• 44% מתוכן יעדיפו להשיל ממשקלן 15 קילוגרמים על חשבון 15 נקודות מה-IQ של הילד
• 33% אמרו כי הן משקרות למשפחה וחברים אחרים אודות כישורי ההורות שלהן
• מחצית מהאמהות שלחו לבית הספר את ילדם כשהוא חולה 
• אחת מכל ארבע נשים חוששת שבן זוגה הוא הורה טוב יותר ממנה

"להיות אמא זה כמו להיות מנכ"ל של עסק קטן שלעולם לא נסגר", שיתפה אחת האמהות שהודתה כי לפעמים היא רק צריכה הפסקה קטנה מהתפקיד.

הפסיכיאטרית ג'נט טיילור אומרת כי למרות שהודאת האמהות יכולה להיתפס כאמירה אנוכית, זה דווקא מלמד שהאמהות מודעות לעצמן ומזהות את הצורך באיזון. "אמהות וחברים צריכים לתמוך אחד בשני ולא לפחד לבקש עזרה", סיכמה טיילור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת