רה"מ חתם על הרפורמה בחינוך

ראש הממשלה, שר החינוך וארגון המורים חתמו היום על רפורמת "עוז לתמורה", שמזכה את עובדי ההוראה בישראל בתוספת שכר בגובה של כ-50%. בהתאם לרפורמה שתכנס לתוקף בשנה הבאה, יידרשו המורים לתוספת שעות עבודה בתמורה להעלאת שכרם. נתניהו במעמד החתימה: "יום בשורה לחינוך בישראל"

רה"מ חותם על הרפורמה בחינוך (לע"מ)

כשברקע נמשך גל המחאה - חתם היום ראש הממשלה בנימין נתניהו על אישור תכנית "עוז לתמורה" לרפורמה בחטיבות העליונות במערכת החינוך. האירוע התקיים במשרד ראש הממשלה בירושלים, בנוכחות שר החינוך גדעון סער, שר האוצר יובל שטייניץ, יו"ר ארגון המורים רן ארז ויו"ר המרכז השלטון המקומי שלמה בוחבוט. מדובר ב"יום חשוב למדינת ישראל", אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו.

בהתאם לרפורמה, יידרשו המורים לתוספת שעות עבודה בתמורה להעלאת שכרם. התכנית תחייב אותם ל-40 שעות עבודה בשבוע, במקום 24 כפי שנהוג כיום. מדובר בתוספת של 16 שעות עבודה, ש-6 מהן יוקדשו ללמידה בקבוצות קטנות שבהן יינתן לתלמידים יחס אישי. 10 שעות נוספות יופנו לטובת שהייה של המורים בבית הספר, ובמהלכן הן יפעלו לטפח את המוסד, לארגן פעילויות חינוכיות שונות בו וכן לבדוק ולכתוב מבחנים ועבודות, מטלות שעד כה הם נהגו לערוך בבתיהם מבלי לזכות בתשלום על כך.

"עוז לתמורה" תזכה את המורים בתוספת שכר כוללת בגובה 50%. תוספת התשלום שכוללת הרפורמה נקבעה בשיעור של 42%. נוסף על כך, הם יזכו לתוספת 6% בהתאם להעלאת השכר של כל עובדי המגזר הציבורי, וכן יקבלו תוספת שכר של 3% על שחיקת שכרם.

הרפורמה תיכנס לתוקף באופן הדרגתי החל מהשנה הבאה. תחילה היא תופעל ב-50 בתי ספר שבהם התנדב שיעור של 75% ויותר מהמורים להצטרף לרפורמה, ואחר כך תופעל ביתר המוסדות באופן הדרגתי – לצד תוספת שעות ההוראה ובמקביל, העלאת שכרם של המורים שם.

נתניהו: "יום בשורה לחינוך בישראל"

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בטקס החתימה: "זהו יום בשורה לחינוך בישראל. מדובר בשינוי לא רק בהפניית התקציב, אלא גם בשינויים בסדר יומם של המורים. אנחנו כבר רואים תפנית המתבטאת בתוצאות ראשונות בזכות ההירתמות של כלל הגורמים המעלים מעלה את החינוך בישראל למען עתיד המדינה- עתיד טוב יותר", דברי ראש הממשלה.

"זה אחד הימים המאושרים עבורי כשר החינוך ואחד הימים החשובים לממשלת ישראל ולמדינת ישראל. אנו נמצאים בעידן חדש במערכת החינוך, שבו כל שלבי הגיל נמצאים בתוך רפורמות - מגני הילדים ועד למערכת ההשכלה הגבוהה", הדגיש שר החינוך, גדעון סער והוסיף קריאה לצעירים להצטרף למערכת החינוך: "היום אני רוצה לקרוא לצעירים אידיאליסטיים ומוכשרים ללכת להוראה ולחינוך. למערכת החינוך יש כיוון חיובי ואופטימי ואין מקום שבו ניתן להשפיע יותר על עתיד החברה והמדינה מאשר בחינוך והוראה".

שר האוצר יובל שטייניץ התייחס גם הוא למהלך: "ההון החשוב ביותר במדינת ישראל הוא ההון האנושי ולכן אנו משקיעים היום בעתידנו. בשנתיים האחרונות השקענו בחינוך יותר מבכל תחום אחר, קיצצנו בתקציב הביטחון כ- 3 מיליארד שקלים וריסנו תוספות בתחומים אחרים כדי לאפשר את הרפורמה הזאת ואת הרפורמה בהשכלה הגבוהה", סיכם שר האוצר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת