פתח תקווה: "בית הספר של האתיופים" נסגר

סערה בפתח תקווה סביב בית הספר "ניר עציון", בו רוכזו כ-600 תלמידים בני העדה האתיופית. בתום ישיבת מועצה סוערת הערב בעיריית פתח תקווה, הוחלט לפזר את ילדי בית הספר "ניר עציון" בבתי ספר אחרים. בעירייה אומרים כי לא ניתן לעשות זאת בספטמבר הקרוב, ההורים זועמים: "זה לא מקובל עלינו"

בתום ישיבת מועצה סוערת של עיריית פתח תקווה, הוחלט לפזר את ילדי בית הספר "ניר עציון" שבעיר - שבו מרוכזים כ-600 תלמידים ממוצא אתיופי. בין היתר, נקבע כי המוסד לא יתקיים עוד במתכונתו הנוכחית וכי יוקם בדחיפות צוות משא-ומתן שיהיה אמון על הגעה לפתרון בדמות פיזור ראוי של התלמידים בבתי ספר אחרים.

בעירייה קיבלו את ההחלטה לפזר את התלמידים, אך אמרו כי הכוונה לעשות זאת עד תחילת שנת הלימודים הקרובה, בספטמבר הקרוב, אינה בת-יישום. עם זאת, אמרו שם כי הורים שיבקשו להעביר את ילדיהם לבתי ספר אחרים יוכלו לעשות זאת.

במטה ההורים, מנגד, אמרו כי משרד החינוך כבר קיבל את עמדתם בנושא. בכוונתם לקיים ביום רביעי הקרוב כנס שבו ייקבע לאיזה בתי ספר יפוזרו התלמידים, מתוך הנחה שכל הורה יהיה חופשי לרשום את ילדו לכל מוסד שירצה.

"כבר תקופה ארוכה שאנו מנהלים משא ומתן עם העירייה", סיפר יו"ר מטה ההורים, דניאל אוריה, לחדשות 2. "נפגשנו עם שר החינוך כמה פעמים והוא קיבל את עמדתנו שלפיה צריך לפזר את ילדי העדה בכל בתי הספר ולא לרכז ולבודד אותם במוסד אחד. ערכנו פגישות עם הורים מכל רחבי הארץ, וגילינו שבתי ספר רבים מנהיגים מדיניות מגמתית של ריכוז כל האתיופים בבית ספר אחד".

"זה לא מקובל עלינו", הבהיר יו"ר הוועד. "ביום רביעי הקרוב נכנס את כל ההורים ונמסור להם את הבשורה שלה הם חיכו".

לפני שנתיים: בית הספר שהסעיר את פתח תקווה 

החשש מהשבתת הלימודים במערכת החינוך בפתח תקווה ב-2009 נמשך ממש עד לשתי יממות טרם הצלצול הראשון של שנת תש"ע.  משרד החינוך קיים אז שימוע למנהלי בתי הספר הדתיים הפרטיים בפתח תקווה, שסירב בתוקף לקלוט ולשלב תלמידים עולי אתיופיה בכיתות הרגילות בבית ספרם.

שלושה מנהלי בתי הספר דתיים זומנו לשימוע אצל מנכ"ל משרד החינוך וספגו איום כי אם לא ימלאו אחר ההנחיות, תופסק העברת התקציבים למוסדות שבראשם הם עומדים. בסופו של דבר המשיך בית הספר לפעול כרגיל - עד היום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת