בונוס לבגרות? רק ב-8 מקצועות

עד היום נהנו תלמידי התיכון מבונוס של 25 נקודות בכל מקצוע אותו למדו ברמה של חמש יחידות לימוד. אולם, בשל ריבוי המקצועות, החליט ועד ראשי האוניברסיטאות להגביל את הבונוס המלא לשמונה מקצועות בלבד, ולשאר 115 המקצועות להעניק בונוס חלקי של 10 נקודות

הבונוס כבר לא לכולם. אילוסטרציה (חדשות 2)

ועד ראשי האוניברסיטאות החליט להגביל את הבונוס הניתן לבגרות ברמה של חמש יחידות. אם בעבר, קיבל התלמיד בונוס של 25 נקודות על כל מקצוע בו נבחן ברמה זו, מעתה ייהנו התלמידים מבונוס גבוה רק בשמונה מקצועות, ובשאר המקצועות יקבלו בונוס של 10 נקודות.

בקרב תלמידי התיכון הייתה מגמה להגברת מקצועות קלים לרמה של חמש יחידות, על מנת לקבל את הבונוס ולהעלות את ממוצע הציונים. אולם, ההחלטה החדשה תעניק את הבונוס רק לתלמידים שנבחנים במקצועות מתמטיקה, אנגלית, היסטוריה, ספרות, כימיה, ביולוגיה, פיזיקה ותנ"ך ברמה של חמש יחידות. במגזר הערבי יינתן הבונוס גם למגבירים במקצועות ערבית ועברית לערבים.

בשאר 115 המקצועות, יקבלו התלמידים רק 10 נקודות בונוס כאשר ייבחנו ברמה של חמש יחידות לימוד. בנוסף, תלמידים שיילמדו אחד משמונת המקצועות הנבחרים ברמה של ארבע יחידות לימוד, ייהנו מבונוס של 15 נקודות לציון, בעוד בשאר המקצועות, יוענק בונוס של 5 נקודות בלבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת