"מותו של הרב אבוחצירא - אבידה למרוקאים"

בעולם החרדי עדיין מתקשים לעכל את הירצחו של הרב אבוחצירא בסוף השבוע. היום, סופדים לו שניים ממקורביו ומדברים על אבידה עצומה לא רק לציבור החרדי. "זו טרגדיה לעם ישראל, אבל זו טרגדיה ברמות בלתי נתפסות לעדה המרוקאית", אומר ח"כ הרב חיים אמסלם. "הסמל של העדה המרוקאית הוא משפחת אבוחצירא"

גם לאחר שהובא למנוחות בסוף השבוע, מתקשים מקורביו של הרב אלעזר אבוחצירא לעכל את האסון. "הרבה מאוד אנשים אבו בברכות ובעצות שלו פלאים, והיו אחרים שיצרו נגדו גל קשה של משטמה", אומר היום דודי זילברשלג, שהיה אחד ממקורביו של אבוחצירא.

זילברשלג סיפר יחד עם ח"כ הרב חיים אמסלם, להילה קורח ואברי גלעד בתכנית הבוקר של "רשת", על דמותו של אבוחצירא. "הוא היה דמות מופת בהתנהגות שלו. התפילות שלו והלימוד שלו היו מיוחדים. הוא היה נותן עצות לאנשים שהיו מגיעים אליו מכל העולם ומכל תחום". לדבריו, "אבוחצירא היה דמות מאחדת, שסייעה להרבה מאוד אנשים בחייו".

"העונשים שניתנים לפושעים במדינת ישראל הם מגוחכים ומעודדים את השפויים ואת הפחות שפויים שמאסר עולם זה לא סוף העולם", אמר ח"כ אמסלם בתגובה לרצח. "נוטלים את חייו של אדם, ולאחר מספר שנים חוזרים לשגרת חייהם".

לאחר מכן סיפר אמסלם על חשיבותו של אבוחצירא למגזר החרדי. "זו טרגדיה לעם ישראל, אבל זו טרגדיה ברמות בלתי נתפסות לעדה המרוקאית", אמר. "הסמל של העדה המרוקאית הוא משפחת אבוחצירא". לדבריו, "הכל היה סביב אבוחצירא, אבל הוא לא נהנה מכלום. הוא עסק בקידוש עצמו - ולמרות שיכול היה ליהנות, הוא לא נהנה. עד כדי כך, שאמרו לו שהוא אינו יכול להפוך למלאך בחייו".

החשוד ברצח משחזר: "הוא צעק והתמוטט על הרצפה"

שעות ספורות לאחר שחולץ מהמון שניסה להרוג אותו, הסביר אשר דהן לחוקרי המשטרה מדוע דקר למוות את הרב אלעזר אבוחצירא. "העצות שלו גרמו ליחסים שלי ושל אשתי להדרדר. חיכיתי שיישאר לבד ואז דקרתי אותו", סיפר הדוקר לחוקריו. את עדותו של דהן מפרסם הבוקר העיתון "מעריב".

"אני מעריך את הרב אבוחצירא, סומך עליו בהכל. לא עשיתי שום מהלך בחיי בלי להתייעץ איתו", הסביר דהן לחוקרי היחידה המרכזית במשטרת מרחב הנגב. "הוא היה בשבילי הכל. סגדתי לו".

דהן המשיך וסיפר לחוקרים כי "כל פעם שיצאתי מהרב היתה לי תחושה של אושר. הוא נתן לי תקווה שלכל דבר בחיים יש פתרון ולא חשבתי לרגע שאולי יש טעות בדבריו". לאחרונה החל דהן לחוש תסכול גובר בעקבות עצות שקיבל בנושא זוגיות. לטענתו, מאז פגישותיו עם הרב יחסיו עם אשתו הלכו והחמירו.

"היו בעיות ביני לבין אשתי. התייעצתי עם הרב שאמר לי לעשות כל מיני דברים, אבל המצב רק הלך והחמיר", העיד אשר ואמר כי העצות של אבוחצירא "גרמו לי נזק וזה הגיע למצב שפחדתי להתגרש. התא המשפחתי היה חשוב לי".

על ליל הרצח סיפר הרוצח: "לא יודע איזה שד או שטן נכנסו לי באותם רגעים לגוף שלי. הייתי במצב שלא הייתה לי שליטה על עצמי. היצר הרע הוביל אותי". מחקירת המשטרה עולה כי דהן הצליח להיכנס לחדר הישיבות של הרב ללא כל קושי.

"אף אחד לא שאל אותי שאלות, ידעו שאני בא לרב וכל העוזרים שלו הכירו אותי", אמר דהן ופירט כי "חיכיתי להיות האחרון בתור שייכנס לרב כדי להיות איתו לבד". כשנכנס דהן לחדרו של הרב אבוחצירא נישק את ידו ואמר לו כמה מילים. שניות אחר כך שלף את הסכין ודקר את הרב בחזהו.

"כשראיתי את הרב נהיה לי שחור בעיניים. הוצאתי במהירות את הסכין מתוך הגוף ודקרתי אותו ישר בחזה. הוא צעק והתמוטט על הרצפה", תיאר דהן את רגע הדקירה.

האתר "בחדרי חרדים" חשף כי אשר דהן תושב אלעד עבד כאיש חינוך במשך שנים רבות ובין היתר שיחק בתפקיד שוטר בסרט 'דרושים' - סרט לילדים חרדיים. "זה הזוי. אני בהלם", הגיב במאי הסרט להודעה על רצח הרב אבוחצירא על ידי דהן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת