הטייקונים מתנערים מהמכתב לרה"מ

זעם רב בקרב אילי ההון בישראל בעקבות המכתב שנשלח, לכאורה בשמם, לראש הממשלה נתניהו בקריאה לפעול למען המעמד הבינוני. "לא היינו שותפים לניסוחו", הם אומרים בזעם בשיחה עם חדשות 2 ומפנים אצבע מאשימה לפורום החברות. בתגובה להאשמות אומרים בפורום החברות: לא כולם שותפים לכל נייר עמדה או תגובה

למרות הפרסומים אתמול בכלי התקשורת על מכתב הטייקונים לראש הממשלה בקריאה לפעול למעמד הביניים - הודיעו היום אילי ההון בישראל כי הם מתנערים מהמכתב ואף זועמים על מי שכתב אותו.

רבים מהטייקונים הכלכליים ששוחחו היום עם חדשות 2 אמרו כי ידרשו הבהרות מפורום ראשי החברות, שעומדו מאחורי המכתב. "לא היה לנו קשר למכתב ולא ניסחנו אותו", הם אומרים בשיחות עם חדשות 2. פורום ראשי החברות אמר בתגובה להאשמות כי לא כל החברים מעורבים בכל נייר עמדה או תגובה.

עם זאת, נראה כי בינתיים המכתב כבר גרם לנזק משלו. ראש הממשלה נתניהו הודיע כי בשבוע הבא הוא ייקדם את הדיונים בנושא הריכוזיות והיום נערכו הפגנות במוקדים מרכזיים ברחבי הארץ, ביניהם גם מול מגדלי אקירוב בת"א - שם השליכו המפגינים פצצות סירחון על הבניינים והפריחו אוהל עם בלוני הליום.

"מרוויחים מעל הממוצע ועדיין קשה"

ביומיים האחרונים מופץ ברשת הפייסבוק מכתב שנכתב על ידי רוברט פרישקו, סמנכ"ל שיווק בחברת הייטק קטנה. לטענתו, למרות העובדה שהוא חלק משוק ההייטק, ואף מחזיק בעמדה בכירה, הוא עדיין לא מצליח להתמודד עם סל הצריכה שהולך ומתייקר.

פרישקו החליט לפנות לנתניהו ולהגיד לו: קיבלתי 756 בפסיכומטרי, סיימתי תואר ראשון בכוחות עצמי, התחלתי לעבוד בחברת הייטק - ואני עדיין לא מצליח.

"בסופו של דבר, גם כשמרוויחים הרבה מעל הממוצע, עדיין קשה פה", הוא אומר בשיחה עם חדשות 2. "יש מי שמרוויח בין 15 ל-20 אלף שקלים, וזה סכום נהדר לכל הדעות, אבל עדיין קשה לו", הוא מוסיף להתלונן.

באשר לטענה כי מדובר במאבק של השמאל, דוחה פרישקו את הדברים. "אני הצבעתי לנתניהו. זה לא מאבק פוליטי", הוא אומר. "כל העם נעמד מאחורינו ואומר דבר אחד - חבר'ה, אתם קצת מגזימים. תאפשרו לנו לחיות כמו שצריך", הוא מסכם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק