משרד החינוך מציג: בגרות בזוגיות

תכנית חדשה שגיבש משרד החינוך כחלק מבחינת הבגרות בתושב"ע תכשיר תלמידים ותלמידות בחינוך הממלכתי - דתי לניהול חיי משפחה וזוגיות. כחלק מתכנית הלימוד ייכלל פרק המעודד חתונה מוקדמת והקמת משפחה מרובת ילדים, וייקבע כי "חובת האישה בניהול מטלות הבית"

בגרות בזוגיות ע"פ ההלכה. אילוסטרציה (sutterstock)

משרד החינוך גיבש לאחרונה תכנית חדשה המשותפת לתלמידים ולתלמידות בחינוך הממלכתי דתי. במסגרת התכנית ילמדו הצעירים על חשיבות הנישואין בגיל מוקדם, ניהול תקשורת טובה בין בני זוג, ניהול משק בית וכן הקמת משפחה. כך פרסם הבוקר עמרי מניב ב"מעריב".

התכנית "בית, חינוך ומשפחה" שאושרה לאחרונה על ידי יו"ר המזכירות הפדגוגית במשרד החינוך צבי צמרת, תיכלל בבחינת בגרות החובה בתושב"ע. במהלכה ילמדו הבנים הצעירים על "מעמדם ההלכתי העליון", ועל זכויותיהם וחובותיהם כראשי המשפחה.

חלקה הראשון של התכנית נקרא "טובים השניים מן האחד", והוא נועד לעודד את הבנים לחתונה ולהקמת משפחה בגיל מוקדם. הבנות ילמדו על "חובת האישה במצוות פרו ורבו", ועל ה"מצווה ליישב את העולם".

ע"פ החומר לבגרות: חובת האישה בניהול מטלות הבית

התכנית אינה עוסקת רק בהרחבת המשפחה, אלא שהיא נועדה גם להגדיר את תפקידה העיקרי של האישה במלאכות הבית. בפרק המכונה: "מחויבות בין איש לאשתו", ילמדו התלמידים כי הגבר חייב לדאוג לאמצעי קיום המשפחה ואילו חובתה של האישה לבעלה היא בניהול מטלות הבית.

יש לציין כי התכנית מעודדת לאלמנטים שוויוניים יותר וקובעת כי "קיימת אפשרות שהגבר יהיה שותף לאשתו במטלות הבית ובגידול הילדים".

התלמידים שיבחרו בלימוד התכנית, יקיימו שיחות אישיות עם יועצי נישואין, יכירו את האפשרות להסכם ממון בין בני זוג, וילמדו על חשיבות התקשורת ביחסי הזוגיות.

מנהל האגף לחינוך ממלכתי - דתי במשרד החינוך, אברהם ליפשיץ, התייחס לתכנית ואמר: "התכנית חדשה ורלוונטית לימינו, ומחזקת את העולם המשפחתי. היא עוסקת בנושאי הבית והמשפחה ממגוון זוויות, והוכנה על ידי מיטב הדמויות החינוכיות והתורניות של החינוך הממלכתי - דתי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק