עכשיו זה רשמי: החופש הגדול יקוצר

משרד החינוך הודיע באופן רשמי על קיצור חופשת הקיץ, החל מהחופשה הבאה. על פי ההודעה, במהלך השנה יינתנו 5 ימי חופשה נוספים בין יום כיפור לסוכות, בחנוכה ובפסח. הלימודים יחלו ב-26 באוגוסט 2012

חוזרים מוקדם ללימודים. ארכיון (חדשות 2)

לאחר הזיגזג של משרד החינוך בנוגע לקיצור החופש הגדול יוצאת היום הודעה רשמית: בהתאם להחלטת שר החינוך גדעון סער, יקוצר החופש הגדול כבר בשנה הבאה והלימודים יחלו ב-26 באוגוסט 2012.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

השנה יחלו התלמידים בבתי הספר היסודיים והתיכוניים את לימודיהם ב-1 בספטמבר, בפעם האחרונה. החל משנת הלימודים תשע"ב תקוצר חופשת הקיץ בחמישה ימים, וימי חופשה אלו יוחזרו במהלך השנה.

בין יום הכיפורים לחג הסוכות יתווספו שלושה ימי חופשה, חופשת החנוכה תוקדם ביום אחד וחופשת הפסח תוקדם גם היא ביום אחד.

השבוע סוכם סופית בין משרד החינוך למשרד התמ"ת כי מעונות היום והצהרונים, שבאחריות משרד התמ"ת, יתאימו את לוח החופשות ללוח החופשות של מערכת החינוך החל משנת הלימודים תשע"ב. התיאום בין משרדי הממשלה נועד ליצור אחידות בלוח החופשות בכל שלבי החינוך. מרכז השלטון המקומי, כמו גם שני ארגוני המורים, נתנו את הסכמתם למהלך המוצע.

ההחלטה על מבנה שנת הלימודים החדש נעשתה בהתאם להמלצות הועדה לבחינת מבנה שנת הלימודים. ממשרד החינוך נמסר כי מטרות המהלך הן קיצור החופש הגדול ויצירת רצף לימודי משמעותי מתחילת שנת הלימודים ועד חגי תשרי.