הכירו: הרובוט שיגיע לכיתה במקומכם

פיתוח טכנולוגי חדש יאפשר לסטודנטים שאינם יכולים להגיע בעצמם לשיעור, להשתתף בו באופן פעיל - מהבית. "אנחנו צריכים לצאת מהקונספט של הסביבה הרגילה עם ארבע הקירות והשולחנות וכיסאות", הסבירו בקצרין - שם הרובוט כבר נכנס לשימוש

רביד ביטון הגיעה לשיעור לצד חברותיה במכללת אוהלו לחינוך שבקצרין, אך בעוד חברותיה ישבו פיזית בכתה, רביד שחולה כבר מספר ימים נשארה בסלון ביתה בנעלי בית. היא הגיעה לשיעור באמצעות רובוט חדש הכולל מסך משוכלל, שתי מצלמות ושלל מיקרופונים ורמקולים - רובוט שאמור לסייע לסטודנטים חולים או בשמירת הריון להמשיך ולהתייצב בשיעור כרגיל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שלא כמו שיחות ועידה שמתקיימות בכל העולם באמצעות מצלמות, הרובוט שנשלט מרחוק יכול לנוע בין הכיתות ולהיות פעיל במיוחד: אם תרצו, הרובוט יוכל לצאת בסוף השיעור אל הדשא ואפילו לשבת לקפה עם חברים.

"אנחנו צריכים לצאת מהקונספט של הסביבה הרגילה עם ארבע הקירות והשולחנות וכיסאות", הסביר פרופסור שמעון עמר, נשיא מכללת אוהלו. "העולם צריך להיות דינמי - אני צריך לספק סביבת למידה שבה יש טכנולוגיה וידע, והסטודנט על פי נטיותיו האישיות יבחר בין יותר שיתופיות בין-אישית לבין יותר טכנולוגיה".

הסטודנטים להוראה של המכללה יהיו בקרוב מחנכים ומורים, אבל למרות הטכנולוגיה הם ככל הנראה יעדיפו לפגוש בכיתה תלמידים ולא רובוטים או סמארטפונים.