המורה שהדליפה את הבגרות תפרוש מתפקידה

אי נקיטת צעדים משמעתיים תמורת פרישה מתפקידה כמורה, זו העסקה שהוצעה לרחל קדם, מי שהדליפה בשנה שעברה את הבגרות במתמטיקה, וצפויה לצאת לפועל לאחר שסוכמה. "ארגון המורים פנה וביקש שהשימוע לא יתקיים ושהעניין ייסגר בתמורה לפרישת המורה", מסר גורם במשרד החינוך למעריב, שחשף את העסקה

רחל קדם, המורה שהדליפה בשנה שעברה את בחינת הבגרות במתמטיקה וגרמה לסערה גדולה במערכת החינוך, תפרוש מתפקידה בתמורה לביטול ההליכים המשמעתיים נגדה במשרד החינוך - כך מפרסם הבוקר כתב מעריב עמרי מניב.

על פי הפרסום, ההסדר בין הצדדים מביא לסוף את הפרשה. אתמול היה אמור להתקיים השימוע האחרון בתיקה של קדם, אך בעקבות התערבות ארגון המורים והצעת הפשרה, הוא בוטל.

גורם במשרד החינוך מסר בתגובה למעריב: "ארגון המורים פנה וביקש שהשימוע לא יתקיים ושהעניין ייסגר בתמורה לפרישת המורה". הסדר זה אמור למנוע מבוכה גדולה הן מהמורה והן מהמשרד עצמו.

תזכורת: כך התרחשה ההדלפה

על פי ממצאי החקירה שנערכה בשנה שעברה, פנתה קדם לכהן, מורה למתמטיקה ברשת אנקורי, וביקשה ממנו לעבור על השאלונים – זאת בניגוד להנחיות משרד החינוך וללא אישור כלשהו. כהן העביר את השאלונים לתלמיד שלו, ואותו תלמיד החל למכור את השאלון תמורת מאות שקלים. העברת השאלות למורה מאנקורי התרחשה ב-חמישה מבחני בגרות.

בחודש מאי האחרון שעבר נחשף כי מבחן הבגרות במתמטיקה ל-4 יחידות, הגיע לידיהם של תלמידים לפני מועד הבחינה. מחקירה הראשונית עלה כי טופס הבחינה במתמטיקה הודלף מתוך מרכז הבחינות. .

המורה ממרכז הארץ, שפוצץ את הפרשה סיפר כאשר נחשפה, כי לאחר שהבין שברשות אחד מתלמידיו טופס הבחינה, הוא משוכנע שזהו רק קצה הקרחון של תופעה רחבה. "זה חבר מביא חבר", סיפר ד' בראיון לערוץ 1 והוסיף: "הבחינה יצאה החוצה וזה לא רק השאלון הספציפי הזה".

לדבריו של המורה, התלמיד אשר מסר לו את המידע טען כי גם שאלונים במקצועות אחרים הגיעו לידיהם. ממשרד החינוך נמסר כי הם בודקים שמועה לפיה הבחינה שהודלפה במתמטיקה אף פורסמה על ידי תלמידים ברשת החברתית הפופולארית פייסבוק.

פרשת הבגרות במתמטיקה - סיקור נרחב:

הבגרות במתמטיקה: שלב העצומות

גם לפני שנתיים נגנבה הבגרות במתמטיקה

מיוחד: פתרון בחינת הבגרות במתמטיקה

מורים למתמטיקה: בחינת הבגרות היתה קשה מדי

צפי: קושי בהפצת הבגרות במתמטיקה

חשש: בגרויות נוספות פורסמו בפייסבוק

סערה ברשת בעקבות הדלפת הבגרות במתמטיקה

הדיווח הראשון: הבחינה במתמטיקה הודלפה