צפו: אב זועם יורק ומכה מורה לעיני התלמידים

מ', המלמדת בחטיבת ביניים בצפון, העירה לאחד מתלמידיה לא לאכול שוקולד בשל מחלה שממנה הוא סובל. היא לא האמינה שאותו המשפט יגרום לאביו להגיע למקום עבודתה באמצע היום ולתקוף אותה קבל עם ועדה - ומצלמות האבטחה. כמעט שנה עברה, וכתב אישום טרם הוגש

10 חודשים חלפו מאז שעות הצהריים של יום שזכור היטב בחטיבת ביניים באזור נצרת. הורה זועם נכנס פנימה יחד עם בנו התלמיד, מתחיל לאיים על מורה -  ואז פשוט סותר לה בחוזקה ועושה דרכו החוצה. המורה רצה לכיוון חדר המנהל, והכל מתרחש אל מול עיני התלמידים ההמומים - ומצלמות האבטחה.

"הרגשתי חוסר אונים. זה משפיל מול התלמידים. אני מורה במשרד החינוך של מדינת ישראל", סיפרה מ' המורה. בעקבות התקיפה, יצאו המורים מהכיתות וניסו לעזור ל-מ' ולסייע לה. התוקף מצדו המשיך לצעוק ולאיים לעיני בנו ובתוך כתלי בית הספר. "ואז אני רואה אותו כמו מפלצת צועק עליי: 'איפה את?! מי אמר לך לדבר אל הבן שלי?!'. אני מורה בבית הספר. מה עשיתי?".

אלא שגם בנקודה זו לא הסתפק האב במה שכבר הספיק לעולל למורה. "אז הוא ירק בפנים שלי", היא סיפרה בזעזוע. "הוא נתן לי אגרוף ביד ולא הצטער".

כל הכעס והאלימות שהביאו לתקיפה החמורה והחריגה של מ' נבעו מכך שהעירה לבנו של התוקף שיימנע מאכילת שוקולד, בשל מחלה שממנה הוא סובל. ההורה נחקר, שוחרר, ולמרות שהאירוע צולם ותועד – חלפו מאז התקיפה 10 חודשים מבלי שהוגש נגדו כתב אישום.

המשטרה: כתב אישום יוגש בקרוב

"אין מעצר וגם לא עד תום ההליכים", אמר עו"ד תומר נווה, פרקליטהּ של מ'. "גלגלי הצדק עובדים מאוד לאט. יש כאן בעייתיות גדולה מאוד. אין אפילו איזשהי הגבלה או הרחקה".

פרט לתחושת חוסר האונים והאכזבה האישית שהיא חשה בהתנהלות המערכת בפרשה, גוללה מ' גם את חששותיה מפני השפעותיהם של מקרים מסוג זה שחוותה על בשרה. "מעמד המורה הולך ומידרדר. אם המצב הזה יהיה ככה כל הזמן, צריך שמישהו יגן עלינו", היא אמרה.

במשטרה מסרו בתגובה לכתבה כי החשוד נחקר, התיק טופל וכתב האישום נגד ההורה האלים יוגש כבר בימים הקרובים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת