צפו: השמיניסטים משחיתים את ביה"ס

תלמידי התיכון בישראל מבלים כבר 10 ימים בחופש, אבל חלק מהם השאירו "מתנות פרידה" לבתי הספר. שמיניסטים רבים ברחבי הארץ השחיתו רכוש וגרמו לנזק כספי גדול בבתי הספר השונים. המורים עומדים חסרי אונים מול התופעה וההורים ממשיכים לגבות את ילדיהם. צפו בתמונות הקשות

מדובר במסורת ארוכת שנים בבתי ספר רבים, ביניהם בתי ספר יוקרתיים בכל רחבי הארץ: השמיניסטים באים בלילה, ובבוקר הצוות החינוכי מגלה שבית הספר שלו הפך למעין מזבלה וגם חלק מהציוד כבר לא שווה הרבה.

ההנהלה בבית ספר התיכון בשוהם הזמינה את המשטרה לאחר שבוגריה החליטו להשחית את בית הספר, והכריחה את התלמידים לנקות את מה שיצרו. השמיניסטים לא מבינים על מה המהומה: "לפני שש שנים שרפו את הבודקה של השומר", אומר תלמיד בבית הספר בשוהם. חבר אחר שלו מוסיף בגאווה: "המטרה שלנו ששנה הבאה יחשבו איך להשתוות למה שאנחנו עשינו".

הסיפור לא נגמר בתיכון "שוהם". במודיעין חגגו את סוף שנת הלימודים בגרפיטי וברימוני עשן, בראשון לציון ביטלה ההנהלה את מסיבת הסיום בגלל תלמידים שריססו כתובות נאצה נגד המורים, כתבו מילים בוטות, ואפילו ניפצו שמשת מכונית.

אבי קמינסקי, יו"ר איגוד אגפי החינוך בשלטון המקומי, זועם על התופעה. "גם בתוך תחומי החופש יש מסגרת, זה לא מעשה קונדס אלא ונדליזם לשמו", אומר קמינסקי ומוסיף: "עלות התיקונים היא מאות אלפי שקלים בשנה. במקום שהם ילכו לתוך מערכת החינוך ולתוך שעות ותגבור תלמידים הם הולכים לניקיון ולשיקום הנזק".

הדבר הבעייתי ביותר הוא שהילדים נהנים מגיבוי מלא של ההורים, המתייחסים לתופעה בקלות ראש. אולי מפני שהם חושבים שממילא עד ה-1 בספמטבר מישהו יתקן את הנזק, וזה בטח לא יהיה הם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת