התלמידים נדרשו לשטוף את מכוניות המורים

איך מחנכים תלמידים לתרום לקהילה ביישוב הר-אדר? מחייבים אותם לשטוף את המכוניות של המורים, כמובן. המהלך שבוצע ביום חמישי שעבר בבית הספר היסודי בעיר עורר את זעמם של ההורים. כחלק מהפרויקט ה"חינוכי", נדרשו התלמידים לשטוף את רכבי המורים - שתרמו בעבור השירות 25 ש"ח לצדקה. יו"ר ועד ההורים בבית הספר מברך

התלמידים שטפו, המורים תרמו. ארכיון (חדשות 2)

בבית הספר היסודי שביישוב הר-אדר בחרו להנחיל לתלמידי כיתה ד' ערכים של "שירות לקהילה" בדרך מאוד מקורית - שטיפת המכוניות הפרטיות של המורים. המהלך, כצפוי, מעורר זעם רב בקרב ההורים, כפי שפרסמה היום כתבת "ידיעות אחרונות" תמר טרבלסי-חדד.

האירוע קרה ביום חמישי האחרון, במהלך יום הלימודים, כשבמקום להיכנס לשיעור התבקשו תלמידי כיתה ד' לצאת אל חצר בית הספר ולשטוף את המכוניות של המורים. כל מורה שרצה להשתתף בפרויקט שילם 25 שקלים - שנתרמו כולם לצדקה. מורה אחד מצא במהלך טעם לפגם וסירב להשתתף בפעילות.

"זה נשמע הזוי ולא ייאמן, אך לצערנו הילדים אכן התבקשו לשטוף מכוניות של מורים כשירות למען הקהילה", אמרו אתמול חלק מההורים הזועמים. "אנחנו בעד חינוך ערכי ותרומה לקהילה ואף מעודדים את ילדינו לנהוג כך, אך מצפים שבית הספר יעשה זאת תוך שיקול דעת מינימלי", הוסיפו ההורים.

עם זאת, מתברר שההחלטה זכתה לא רק לתמיכה של הנהלת בית הספר, שהוציאה את המהלך לפועל, אלא גם של ועד ההורים הבית-ספרי. "אין פסול בכך שתלמידים שוטפים מכוניות של מורים למטרות צדקה. מדובר בפעילות מהנה", אמר יו"ר הוועד שי רטט.

"גיוס תלמידים לפעילות לטובת הקהילה הוא דבר מבורך ורצוי, אולם כאשר נעשים בשם כך מעשים שליליים זהו שיבוש ערכי מקומם", אמר לכתבת העיתון מנכ"ל המועצה הלאומית לשלום הילד ד"ר יצחק קדמן. "אנו מצפים שמשרד החינוך יגיב בחומרה על התנהגות לא נאותה של מחנכים", הוסיף קדמן. ממשרד החינוך נמסר כי הנושא ייבדק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת