גנבת הבגרות נחקרה במשטרה: "לא עמדתי בפיתוי"

תלמידת תיכון "בויאר" בירושלים נתפסה במהלך בחינת הבגרות בתנ"ך כשברשותה טופס בחינה פתור. היום נחקרה התלמידה במשטרה, הדגישה שפעלה על דעת עצמה והתנצלה על מעשיה: "רק חשבתי שזה יגיע למימדים האלה. אני מאוד מתחרטת על מה שעשיתי"

הנערה שנתפסה שלשום בזמן הבגרות בתנ"ך עם טופס פתור, נחקרה היום במשטרה. "אני מאוד מתחרטת על מה שעשיתי, ניצלתי את הרגע", אמרה לחוקרים. היא הוסיפה: "עשיתי את זה בפעם הראשונה, לא חשבתי שזה יגיע למימדים האלה".

התלמידה, מבית הספר התיכון בויאר בירושלים, גנבה על פי החשד את טופס הבחינה ממקום עבודתה של אמה - מרכז הבחינות האקסטרני. לאחר שנודע לאם על מעשי בתה, השעתה את עצמה מתפקידה. במהלך החקירה בקשה הבת להדגיש כי פעלה על דעת עצמה: "אמי לא מעורבת בפרשה, לא קשורה לזה. זאת הייתה החלטה שלי. נכנסתי למשרד כשאמא שלי לא הייתה". לדבריה העומס בלימודים הוא שגרם לה לגנוב את טופס הבחינה, "הייתי מאוד בלחץ מכיוון שהיו לי עבודות נוספות ולא עמדתי בפיתוי".

נתפסה בבגרות עם טופס פתור

תלמידה שניגשה ביום שני האחרון לבחינת הבגרות בתנ"ך נתפסה דקות ספורות לאחר שהחל המבחן עם טופס פתור, כך פורסם הבוקר לראשונה ביומן הבוקר של רשת ב'. על פי הפרסום, לאחר שנתפסה, הודתה התלמידה שגנבה את הטופס ממרכז הבחינות האקסטרני שבו עובדת אמה בתפקיד בכיר. האם השעתה את עצמה מהתפקיד.

במהלך מבחן הבגרות שנערך אתמול בתנ"ך, הבחין משגיח הבחינות בתלמידה, מבית הספר ע"ש "בויאר" שבירושלים, ובידה טופס פתור של הבחינה, זאת למרות שזה החל רק לפני מספר דקות. בעקבות המקרה, הוצאה הילדה מהבחינה ומבדיקה של מנהלת בית הספר עלה כי אכן מדובר בטופס המקורי עם תשובות שהוכנו מראש.

מבחנה של התלמידה נפסל מיד עם גילוי מעשה התרבית ובמשרד החינוך טרם החליטו כיצד לנהוג עם יתר הנבחנים, מתוך חשש שהטופס הודלף להם.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה כי המקרה ייבחן ביסודיות ויינקטו צעדים חריפים ביותר. אמה של התלמידה השעתה את עצמה מעבודתה על להודעה חדשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת