כפר יונה: "המורה המטריד" ממשיך לעבוד, התלמידים בבית

כבר שבועיים משביתים הורי התלמידים בביה"ס בכפר יונה את הלימודים, במחאה על אוזלת היד של הרשויות בטיפול במורה שלטענתם הטריד מינית את תלמידותיו. בינתיים הוא ממשיך להגיע לעבודתו, למרות המלצה לפיטוריו בשל אי התאמה, וגרם לכך שאף אחת משיחות השימוע שאליהן זומן - לא נערכו. משרד החינוך: בוחנים את יישום ההמלצות

לפני כמעט שבועיים חשפנו את תלונותיהם של הורים ותלמידים בבית ספר בכפר יונה נגד אחד המורים, שלטענתם נהג להטריד מינית באופן בוטה תלמידות. כצעד מחאה, החליטו ההורים שלא לשלוח את ילדיהם ללימודים עד לסילוקו מהמוסד – אולם בכל הזמן שחלף מאז לא נעשה דבר, והפעילות שם עדיין מושבתת.

חרף המצב, ממשיך המורה לשדר "עסקים כרגיל" ומגיע כמדי יום לבית הספר. אלא שבינתיים הגיעו לידי צחי פלג, כתב mako שחשף את הפרשה, עדויות לכך שאותו מצב אבסורדי נמשך – למרות שרשויות המדינה מודעות היטב לפרטי המקרה.

במסמך רשמי ששלח בעקבות הפרשה דובר נציבות המדינה, אריה גרינבלד, למשרד החינוך הוא כתב: "בתחילת אפריל 2011, המליץ אגף המשמעת בנציבות למשרד החינוך לפעול בדחיפות כדי לפתוח הליך פיטורין בגין אי התאמתו של המורה לתפקידו".

התלונות שהוגשו בסוכות עדיין ב"בירור"

המכתב המדובר נשלח אחרי שהמפקחת מטעם נציבות המדינה הגיעה לבית הספר ותשאלה תלמידים על הטענות הקשות נגד המורה. אלא שגם זה לא סייע להרחקתו של האיש מהמוסד, לפחות עד לבירור טענות התלמידים נגדו.

אחרי בקשה לקבל תגובה על הדברים, הגיבה דוברת משרד החינוך, הדס שקולניק, וכתבה כי "בימים אלו בוחנים גורמי המקצוע במשרד את אופן יישום המלצת הנציבות. מפאת צנעת הפרט, לא ניתן למסור פרטים נוספים".

תשאול התלמידים התבצע במהלך חופשת הסוכות, אך גם כעת – ביוני – רגע לפני סיום שנת הלימודים, ממשיך המורה להופיע כרגיל בבית הספר, כל זאת מבלי שהעובדה שבשל נוכחותו של נפקדים הצעירים מספסל הלימודים מפריעה לו.

מבריז סדרתי משימוע, לא מבית הספר

התלמידים בבית, למורה לא אכפת. אילוסטרציה (חדשות 2)
עניין נוסף שלא הפריע לאותו המורה הוא זימונו שלשום לשימוע במשרדי מחוז המרכז של משרד החינוך. לפגישה, שנקבעה ל-8:30 בבוקר, הוא לא טרח להגיע. באופן אולי לא מפתיע, מקום שבו הוא כן נראה הוא בית הספר – שאליו הגיע ללמד כרגיל.

אחרי ה"הברזה", נשלחה אל המורה הסורר דרישה נוספת להתייצב לשימוע עם באי כוחו, הפעם אתמול ב-17:00. לפגישה הזאת הוא בכל זאת טרח להגיע, אך בגפו וללא בא כוח כנדרש. בשל המצב, נאלצו אנשי המשרד לשלוח אותו כלעומת שבא וקבעו לו שימוע בפעם השלישית – להיות בבוקר.

אמש סיפר תלמיד כיתה ז' על ההיכרות הקשה שחווה על בשרו עם אותו המורה. "בכל פעם שאני בא להיכנס לכיתה הוא לא נותן לי, ובאחת מהפעמים הוא הדף אותי ואת חברי עם הגוף שלו החוצה. באחד השיעורים הוא סיפר לנו דברים על עולם רוחני עמוק. אני תמים מאוד ונכנסתי לפחדים שרדפו אותי".

תלמיד לקה בחרדה ואמר לאמו: "הבעיות לא מעניינות אותי"

התלמיד נשבר ופרץ בבכי. אילוסטרציה (חדשות 2)
בעקבות הסבריו של המורה, סיפר אותו התלמיד כי "באחד הלילות נשברתי ופרצתי בבכי מר כמו שמעולם לא היה לי. אמא שלי באה מהר לחדר כי היא חשבה שנפצעתי. היא פנתה לרופאה שהמליצה לתת לי תרופה טבעית לחרדה. אחרי זה נרגעתי".

האם הזועמת התקשרה למורה כדי לברר לפשר הדברים שאמר וגרמו לבנה טראומה כה קשה. אלא שלטענתו, הוא השיב בגסות לטענותיה ואמר: "לא מעניינות אותי הבעיות האישיות שלך".

בין ה"פנינים" שזכו תלמידיו של המורה לשמוע ממנו במהלך שיעוריו גם: "כשאתם הולכים לישון בלילה, הנשמה שלכם עולה לשמיים. מי שעשה מעשים טובים במהלך היום, יתעורר בבוקר. מי שעשה מעשים רעים לא יתעורר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת