שר החינוך: נחליט סופית בסוף החודש

לאחר שהודיע על ביטול קיצור החופש הגדול, שר החינוך גדעון סער לא מתייאש מהניסיון לערוך שינוי בלוח החופשות. בריאיון למהדורה המרכזית של חדשות 2, אומר סער כי עד סוף החודש יתקבלו החלטות נוספות לגבי השינוי בשנת הלימודים. בנוסף הגן סער על החלטתו לחזור בו: "לדבר כזה אני לא יכול ללכת בלי המורים"

אם אתם רוצים להתחיל לתכנן חופשות במהלך השנה הבאה, אולי כדאי שתמתינו עד סוף החודש: שר החינוך גדעון סער אומר בריאיון במהדורה המרכזית של חדשות 2 כי עד סוף חודש יוני יתקבלו החלטות בנוגע לרפורמה בימי החופש במהלך שנת הלימודים הבאה.

בעד או נגד קיצור החופש? בואו להגיב בחדשות 2 בפייסבוק

"נעשה בדיקות ונדע בסוף חודש יוני", זאת תשובת שר החינוך לשאלה על רפורמה חלופית בלוח החופשות של שנת הלימודים הבאה. לאחר שהודיע היום בדרמטיות על ביטול קיצור החופש הגדול, הוא מבטיח לקבל החלטות נוספות בנושא עוד בחודש הקרוב.

לטענת סער לא היה ניתן לצפות את מהלך הסתדרות המורים שהובילה לביטול קיצור החופש הגדול. "הלכנו למהלך עם שני שותפים, הלחץ וההתקפות לא השפיעו עלי", אומר סער. "הסתדרות המורים, שהמזכ"ל שלהם הלך איתנו, נסוגו מהמהלך והביאו טיעון חדש שלא עלה עד כה". שר החינוך הצטדק והוסיף: "אתה יכול להתמודד עם בעיה אם יש לך פרטנר. לדבר כזה אני לא יכול ללכת בלי המורים".

"אני מצטער שלא הצלחתי"

מוקדם יותר היום הודיע סער על החלטתו הדרמטית במהלך מסיבת עיתונאים שכינס. "לפני שלושה ימים קיימתי מספר שיחות טלפון עם מזכ"ל הסתדרות המורים", אמר סער והוסיף: "השיחות נמשכו היום עם שיחה עם הסתדרות המורים. אני רוצה לחדד שהדרך היחידה בעיני לבצע את המהלך הייתה הסכמה של שני ארגוני המורים, אך לצערי הסתדרות המורים חזרה בה מההסכמה לביצוע, לא מההסכמה לעקרון. אני מדבר על הסכמה לביצוע בחודש אוגוסט הקרוב".

סער הוסיף: "הדברים התבססו, על טיעון משפטי שלא עלה בכל השיחות והמגעים שאני קיימתי, הטיעון היה ימי החופש המקוצרים באוגוסט קשורים לשנת הלימודים הקודמת ולא ניתן להתחשבן איתם בשנת הלימודים העוקבת".

"לדעתי היה אפשר להתגבר על כל הבעיות", הדגיש שר החינוך. "לצערי הרב אינני יכול ללכת למהלך כפי שתוכנן. בסופו של יום האחריות היא עלי, לא משנה מה אמרו לי או המליצו לי, בסופו של דבר האחריות היא עלי כמי שבראש המערכת הזאת. רציתי להביא לשינוי שהוא למיטב הכרתי לטובת הציבור ואני מצטער שלא הצלחתי בכך, לפחות לא בעיתוי שדובר עליו", הסביר סער.

שר החינוך הוסיף: "בהיעדר אי ההסכמה, מכיוון שהנושא מעלה סוגיות משפטיות חדשות, אני מודיע בצער ששנת הלימודים תיפתח באחד בספטמבר. לגבי סוגיית מימוש הרפורמה לשנת הלימודים הקרובה תתקבל החלטה כמה שיותר מהירה לאחר שנקיים התייעצות".

מזכ"ל הסתדרות המורים יוסי וסרמן, אמר בתכניתנו "שש" בתגובה להחלטה: "השר קיבל החלטה נכונה, חכמה, החלטה של מנהיגות. הסכמתי עקרונית ואני מסכים גם היום שצריך לקצר את חופשת הקיץ אבל צריך לעשות את זה רק מהשנה הבאה, בהתחשב בנסיבות".