קריית שמונה: הפגנה נגד סגירת המתנ"ס

בעקבות סגירת ה"בסיס" לאירועי התרבות בעיר הצפונית יצאו צעירים מקריית שמונה להפגין ולעצור את הפעילות בעיר ל-5 דקות. "קריית שמונה לא תהייה קריית השממה", מחו

ההפגנה בקריית שמונה (חדשות 2)

כמאה צעירים, תושבי קריית שמונה, הפגינו בצהריים במחאה על סגירת המתנ"ס ומוסדות התרבות בעיר.

בשבוע שעבר החליט בית המשפט בנצרת לפרק באופן סופי את המתנ"ס בעיר הצפונית, לרבות כל שלוחותיו התרבותיות, כמו היכל התרבות והספרייה. כעת, העיר שזכתה במשך שנים לתמיכה ממשלתית כשהיא סובלת מהקטיושות, נשארה ללא מוסדות תרבות ופעילות ציבורית כלל.

קבוצה של צעירים תושבי קריית שמונה שהחליטו להמשיך ולחיות בה לאחר הצבא איגדה בצהריים את בעלי העסקים בעיר והתושבים לעצור לחמש דקות את כל הפעילות תחת הכותרת "קריית שמונה לא תהייה קריית השממה". המפגינים מחו על סגירת המתנ"סים, היכל התרבות, הספרייה העירונית, מועדון לעיוור, מועדון לקשיש, מועדון למען המפגר וכמו מענקים לאמהות עובדות ולגני הילדים שהופסקו באחרונה.

"אין שום סיבה לצעירים כאן להישאר בעיר כשאין תרבות, דיור, תעסוקה ועוד", הדגיש גלעד שושן מקבוצת צל"ע (צעירים למען עירנו). "אנו קוראים לממשלה שקבעה קרית שמונה נמצאת באיזור בעל עדיפות לאומית לפעול לכך באמת ולא לזנוח אותנו". גם בשבועות הקרובים מתכננים הפעילים להמשיך בצעדי המחאה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת