המורה לתלמידה: "השכל לא הכי בולט אצלך"

מה עושה הורה שמגלה שהמורה אמר לבתו: "יש לך חזה בין הרים ובין גבעות"? זה בדיוק מה שקרה למספר הורים בכפר יונה, שהחליטו לפתוח בשביתה ולא לשלוח את הילדים לבית הספר, בעקבות מה שהם מכנים פרשת הטרדות חמורה, מינית וגזענית, מצד אחד המורים. הערב גם הוגשה תלונה למשטרה נגד המורה. משרד החינוך: הנושא בטיפול

מורה להטריד: הורים לתלמידות בבית ספר בכפר יונה החליטו שלא לשלוח את בנותיהם לבית הספר, בעקבות מה שהם מכנים "פרשת הטרדות חמורה מצד אחד המורים - מינית, פיזית ונפשית". את הפרשה חשף כתב mako צחי פלג.

ההורים טוענים כי המורה הטריד כ-20 מתלמידותיו, בעיקר על רקע מיני. "השכל זה לא הדבר הכי בולט אצלך", אמר המורה לאחת המתלוננות, ילדה בת 13, ולתלמידה אחרת אמר שהוא והיא "ירבו את עם ישראל". למרות התלונות שהעבירו ההורים להנהלת בית הספר, לא חדל המורה ממעשיו, והמשיך להעיר לתלמידות: "יש לך חזה בין הרים ובין גבעות", אמר לאחת התלמידות במהלך שיעור חינוך מיני.

"כל עוד המורה מלמד, לא נביא לשם את ילדינו"

על פי טענות ההורים והתלמידים, אותו מורה מתבטא גם בצורה גזענית כלפי חלק מהתלמידים. באחד השיעורים הוא פנה לתלמיד אתיופי ואמר לו: "תיזהר כשאתה עומד בשמש - שלא תישרף". במקרים אחרים השווה בין אשכנזים לספרדים, ואף דחף תלמיד שנכנס לכיתתו כדי להודיע הודעה מטעם המנהלת. מעוצמת הדחיפה, הנער נפל ונחבט בראשו בחוזקה.

לאחר פגישה שנערכה הערב בביתו של אחד מהורי השכבה, החליט ועד ההורים להשבית מחר את הלימודים, ולמנוע מתלמידים ואנשי ההוראה להיכנס לבית הספר באמצעות שרשרת אנושית שייצרו. "כל עוד המורה ממשיך ללמד בבית הספר, אנחנו לא נביא לשם את ילדינו", אמרו ההורים בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

לאחר הפגישה, הגיעו חלק מההורים אל תחנת המשטרה המקומית והגישו תלונה נגד המורה.

משרד החינוך: הנושא בטיפול, ראש המועצה: מגנה התנהגות בלתי הולמת

בתגובה לידיעה מסר ראש מועצת כפר יונה, אפי דרעי, כי המועצה מגנה כל התנהגות בלתי הולמת של מורים, אך הדגיש כי סמכויות הבירור והטיפול של התנהגות המורה נמצאות בידי משרד החינוך. "מחלקת החינוך במועצה תתן גיבוי מלא לחקר האמת", הוסיף דרעי.

משרד החינוך מסר בתגובה: "הנושא מטופל על ידי הגורמים המקצועיים במשרד. משרד החינוך קורא להורים שלא להשבית את הלימודים בבית הספר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת