סער: "נפעיל שיקול דעת וגמישות"

שר החינוך גדעון סער מתגונן בריאיון לתכנית "שש" מהביקורת על קיצור החופש הגדול בהתרעה קצרה מדי. "לגבי תלמידים, אם יהיו מקרים חריגים אנחנו נפעיל שיקול דעת וגמישות. זה קצת בלתי אפשרי מבחינת אנשי ההוראה עצמם", אמר

"אני משוכנע שהרוב הגדול של הציבור תומך בשתי ידיים במהלך הזה", כך אמר הערב שר החינוך גדעון סער בריאיון לתוכנית "שש" עם עודד בן עמי, בנוגע לסערה שמתחוללת בעקבות החלטתו לקצר את חופשת החופש הגדול.

השר סער טען בריאיון כי, "כל חופש גדול חוזרת השאלה, למה החופש ארוך כל כך? חודשיים לתלמידי היסודי ויותר מזה לתיכונים. אומרים - מה ההיגיון לחזור כשיש מעט זמן עד חגי תשרי? אנחנו עשינו סדר בלוח החגים".

השר התייחס גם להצעה נוספת שעלתה ולפיה יוזז החופש הגדול לתקופה שמאמצע אוגוסט ועד אמצע אוקטובר וכך יכיל בתוכו את חופשות החגים. "המשמעות היא להוסיף הרבה מאוד ימי לימודים. זה נוח להורים אבל מנוגד לחלוטין להסכמים הקיבוציים עם המורים, ובישראל לומדים יותר מהממוצע ממדינות ה-OECD. אם הייתי יכול הייתי מקצר עוד יותר. עשיתי את הדבר לאחר הידברות עם ארגוני המורים. הלכתי על הדבר היחידי שיש בו מעשיות".

"אני מקווה שחברות יגלו התחשבות"

על הטענה לפיה אין להחיל את השינוי בלוח החופשות באופן מיידי ,אלא לדחות אותו בשנה כדי לאפשר לכל הצדדים להתכונן בזמן אמר סער: "אם אנחנו אומרים בואו נדחה בשנה ושלושה חודשים, אני מכיר את מדינת ישראל, סביר להניח שאנחנו פורמים את העסק ולא יקרה שום דבר. שלושה חודשים מראש זה לא שבוע לפני".

"אני מקווה שחברות (תיירות) יגלו התחשבות. לגבי תלמידים, אם יהיו מקרים חריגים אנחנו נפעיל שיקול דעת וגמישות. זה קצת בלתי אפשרי מבחינת אנשי ההוראה עצמם. אני לא מזלזל באי נוחות, אני אומר שגם אם הייתי מודיע לפני חודש עדיין היו כאלה שהזמינו את החופשה מראש", הגיב סער לתלונתה של גננת שהזמינה חופשה מראש וכעת עליה לבטל את כרטיסי הטיסה ולספוג קנס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת