שר החינוך: "ייתכנו עוד שינויים בלוח החופשות"

רק אתמול הודיע משרד החינוך על קיצור החופש הגדול, והיום רומז השר גדעון סער כי ייתכן שבכך לא נגמרו השינויים בחופש לו כל התלמידים ממתינים. "תמיד צריך לחשוב כיצד לשפר", אמר סער בראיון לגלי צה"ל. "תמיד שואלים ביציאה לחופש מדוע הוא כל כך ארוך. היינו חייבים לשנות את זה"

האם צפויים שינויים נוספים בלוח החופשות של תלמידי מוסדות החינוך? שר החינוך גדעון סער אומר היום כי הוא אינו שולל זאת, ומנמק: "אני מקווה שכולם יצמצמו את חוסר הנוחות. תמיד אפשר לחשוב איך לשפר".

בעד או נגד קיצור החופש? בואו להגיב בחדשות 2 בפייסבוק

בראיון שהעניק לרזי ברקאי בתכנית "מה בוער" בגלי צה"ל, יום אחד בלבד לאחר הודעת משרדו על קיצור החופש הגדול בשבוע, אמר השר סער: "לא באתי להיות שר החינוך כדי שהכל יישאר כפי שהיה במשך עשרות שנים. באתי לעשות שינוי, דבר שהוא תמיד קשה. בכל פעם שיוצאים לחופש גדול שואלים 'איך נעמוד בתקופה כל כך ארוכה?' או 'למה החופש כל כך ארוך?'...היינו חייבים לשנות את זה".

"אני לא מזלזל בחוסר הנוחות שנגרם למישהו", טען סער בראיון בעקבות הטענות על כך שההודעה על קיצור החופש פורסמה מאוחר מדי. "אבל החלטנו על כך לא יומיים מראש, אלא שלושה חודשים מראש. גם אם הינו אומרים את זה לפני חודש היינו נתקלים באותם טיעונים. נדע לגלות שיקול דעת במקרים חריגים ומתאימים".

הצעה: לקצר החופש ב-10 ימים נוספים

אמש פורסם במהדורה המרכזית כי הוועדה שהמליצה על קיצור החופש הגדול, טענה במקור כי יש לקצר את חופשת הקיץ בעשרה ימים נוספים. לטענת חברי הוועדה, יש להגדיל את מספר ימי הלימודים בישראל מ-220 ל-230, והנושא יידון עם משרדי החינוך והאוצר, שכן יש לפתוח לצורך העניין הסכמי שכר רבים. הצעד צפוי לקרות כבר בשנתיים הקרובות.

חוזר מנכ"ל משרד החינוך שפורסם אתמול, קבע כי פתיחת שנת הלימודים הבאה תחל ב-26 באוגוסט 2011. ממשרד החינוך נמסר כי שבוע הימים שקוצץ מן החופש, "יפוזר" בין חופשות החגים במהלך שנת הלימודים. על פי חוזר המנכ"ל של משרד החינוך, יתווספו ימי החופש לחופשים הקיימים, על פי החלוקה הבאה:

* בין יום הכיפורים לסוכות יתווספו שלושה ימי חופשה - "גשר" בין שני החגים: החופשה תחל ב-7 באוקטובר 2011, ט' בתשרי התשע"ב ותסתיים ב-23 באוקטובר, כ"ה בתשרי התשע"ב.

* חופשת חנוכה תוקדם ביום ותחל ב-21 בדצמבר 2011, כ"ה בכסלו התשע"ב.

* חופשת פסח תוקדם ביום ותחל ב-28 במרס 2012, ה' בניסן התשע"ב.