יחד עם התלמידים: גם ההורים וסוכני הנסיעות נגד קיצור החופש

ההחלטה להתחיל את שנת הלימודים הבאה בשבוע האחרון של אוגוסט הקרוב עוררה התנגדות לא רק בקרב התלמידים, שפתחו עצומה בניסיון לשנות את רוע הגזירה. ההורים סבורים שמדובר במהלך שגוי, וסוכני הנסיעות חוששים מפגיעה דווקא במועדים הפופולריים לנופש

ההחלטה לקצר בשבוע את החופש הגדול לא התקבלה בהתלהבות רבה בקרב התלמידים, אבל מסתבר שגם ההורים - וגם סוכני הנסיעות לא שבעי רצון מהיוזמה שפרטיה נחשפו לראשונה במהדורה המרכזית של חדשות 2.

בעד או נגד קיצור החופש? בואו להגיב בחדשות 2 בפייסבוק  

בריאיון לערוץ החדשות באינטרנט מחה יו"ר ועד ההורים הארצי, איציק מימון, על התכנית - שתיכנס לתוקף כבר בקיץ הקרוב: "ככה לא מתכננים חופשה. חמשת הימים שיקוצצו הם לעג לרש. הייתי מתחיל את החופש בתחילת אוגוסט ואז ממשיך אותו עד ספטמבר, חודש שבכל מקרה כולל חגים רבים שאפשר היה לצרף".

מימון האשים כי המהלך התקבל באופן מופרז, מבלי שהשלכותיו נשקלו כראוי. "מישהו פשוט ירה מהמותן ואנשים מחאו לו כפיים וקיבלו את זה", סיפר יו"ר ועד ההורים הארצי. "אנחנו מתכוונים לדון בנושא עם הסתדרות המורים ועם הארגון בראשות רז ארז. מדובר כאן בהחלטה פופוליסטית שנועדה לעשות רעש, אבל היא לא תוסיף דבר לא לתלמידים, לא למורים ובטח לא למערכת החינוך".

רע לתלמידים - וגם לסוכני הנסיעות?

תלמידים שקיבלו את ההודעה בזעם פתחו עצומה אינטרנטית (למעבר לעצומה - לחצו כאן) בניסיון לשנות את רוע הגזירה. העובדה שהמהלך ייכנס לתוקף כבר בחודשים הקרובים הסבה לא מעט כאש ראש לסוכני הנסיעות, שעמוסים בחודשי הקיץ בהזדמנות רבות לנופש. סמנכ"ל איסתא, רונן קרסו, סיפר כי "הימים שמקצצים מהחופש נחשבים לחזקים מאוד בטיסות לחו"ל. אין כבר קייטנות בתקופה הזאת, משרדי הממשלה, בתי המשפט ומוסדות הציבור נמצאים בחופשה מרוכזת ולכן באופן טבעי, אלו השבועיים הכי חזקים. זה עלול לגרום לנו לפגיעה משמעותית".

קרסו אמר, כמו קודמו, כי "מדובר בהחלטה בעייתית ותהמוהה מאוד, במיוחד בעיתוי כזה של חודשיים-שלושה לפני. אנשים כבר תכננו לנסוע ועכשיו, מכיוון שזה יתחיל בשנת הלימודים הקרובה, אין לדעת מה יהיה".  

הימים שקוצצו יוחזרו במועדים אחרים

חוזר מנכ"ל משרד החינוך שפורסם היום נשא את הכותרת "שינויים במועד פתיחת שנת הלימודים ובלוח החופשות לשנת הלימודים תשע"ב". הוא קובע כי פתיחת שנת הלימודים הבאה תחל ב-26 באוגוסט 2011.

ממשרד החינוך נמסר היום כי שבוע הימים שקוצץ מן החופש, "יפוזר" בין חופשות החגים במהלך שנת הלימודים. על פי חוזר המנכ"ל של משרד החינוך, יתווספו ימי החופש לחופשים הקיימים, על פי החלוקה הבאה:

* בין יום הכיפורים לסוכות יתווספו שלושה ימי חופשה - "גשר" בין שני החגים: החופשה תחל ב-7 באוקטובר 2011, ט' בתשרי התשע"ב ותסתיים ב-23 באוקטובר, כ"ה בתשרי התשע"ב.

* חופשת חנוכה תוקדם ביום ותחל ב-21 בדצמבר 2011, כ"ה בכסלו התשע"ב.

* חופשת פסח תוקדם ביום ותחל ב-28 במרס 2012, ה' בניסן התשע"ב.