עכשיו זה רשמי: החופש הגדול קוצר בשבוע

כפי שפורסם לראשונה בחדשות 2, משרד החינוך מפרסם היום רשמית את מועדי פתיחת שנת הלימודים והחופשות לשנת הלימודים הבאה: החופש הגדול קוצר בשבוע, והלימודים בשנה הבאה ייפתחו כבר ב-26 באוגוסט. הימים ש"קוזזו" מן החופש - יפוזרו בחופשות במהלך שנת הלימודים

בשורה לתלמידים: משרד החינוך מודיע היום רשמית, כפי שפורסם לראשונה במהדורה המרכזית של חדשות 2, כי החופש הגדול מתקצר בשבוע. על פי ההודעה, שפורסמה בחוזר מנכ"ל תחת הכותרת "שינויים במועד פתיחת שנת הלימודים ובלוח החופשות לשנת הלימודים תשע"ב", כבר החופש הקרוב צפוי להתקצר בשבוע, ופתיחת שנת הלימודים הבאה תחל ב-26 באוגוסט 2011.

בעד או נגד קיצור החופש? בואו להגיב בחדשות 2 בפייסבוק  

ממשרד החינוך נמסר היום כי שבוע הימים שקוצץ מן החופש, "יפוזר" בין חופשות החגים במהלך שנת הלימודים. על פי חוזר המנכ"ל של משרד החינוך, יתווספו ימי החופש לחופשים הקיימים, על פי החלוקה הבאה:

* בין יום הכיפורים לסוכות יתווספו שלושה ימי חופשה - "גשר" בין שני החגים: החופשה תחל ב-7 באוקטובר 2011, ט' בתשרי התשע"ב ותסתיים ב-23 באוקטובר, כ"ה בתשרי התשע"ב.

* חופשת חנוכה תוקדם ביום ותחל ב-21 בדצמבר 2011, כ"ה בכסלו התשע"ב.

* חופשת פסח תוקדם ביום ותחל ב-28 במרס 2012, ה' בניסן התשע"ב.

בשבוע שעבר דיווחנו לראשונה, במהדורה המרכזית של חדשות 2, על הרפורמה במבנה שנת הלימודים ובחופשים - ובה קיצור החופש ל-26 באוגוסט.

הוועדה שדנה בנושא במשרד החינוך פועלת בראשות שמואל סלבין. באשר לגני הילדים, סבורים חברי הוועדה כי כדאי לקצר את החופש הגדול שם בשבועיים לפחות ובמהלך החופשה להעסיק בתוספת שכר גננות או מחליפות. בנושא זה, הביעו הגננות התנגדות לקיצור החופש הגדול מחשש שהדבר רק יגביר את השחיקה במעמד המקצוע.

קיצור החופש הגדול - סיקור מיוחד:

התלמידים והמורים נגד שינוי החופש

גולשי חדשות 2: "נלמד רק בספטמבר"

רוצים לקצר את החופש? תחשבו שוב!