רוצים לקצר את החופש? תחשבו שוב!

שי בארי, כתבת המהדורה הצעירה של חדשות 2, מתנגדת לקיצור החופש הגדול. אין כמו עוד 6 ימי חופשה רצופים, היא אומרת, והארכת החופשות באמצע השונה לא יכולה לחפות על כך. רוצים לקצר את החופש הגדול? אל תעשו זאת לפני שתתייעצו עם התלמידים, שלומדים קשה לאורך כל השנה וזקוקים להפוגה

שי בארי, כתבת המהדורה הצעירה (חדשות 2)

אני שי בארי, תלמידת תיכון שמסיימת השנה את כיתה יא', מתנגדת להצעה שהועלתה ועוסקת בקיצור החופש הגדול, כשבתמורה לכך יוארכו חלק מן החופשות במהלך השנה.

ראשית, החופש הגדול מהווה אצל תלמידים רבים בארץ, ובמיוחד אצל תלמידי התיכונים, סיום של שנה מפרכת, גדושה ועמוסה בלחצים. לכן החופש הגדול הוא גם חודשיים של הרפתקאות, הנאות, שמחה וכיף.

הפוגה זו, חוץ מהיותה מסורת ומנהל שמקובל שנים רבות בארצנו, היא גם התקופה הטובה ביותר להתרעננות, לבילוי זמן עם המשפחה והחברים ולמילוי מצברים לקראת שנת הלימודים החדשה שעתידה לבוא.

בנוסף על כך, חלוקת והעברת הימים שיקוצרו מן החופש הגדול לחופשות החגים השונות איננה משמעותית, כמו קיצור של שישה ימים מרוכזים מהחופש שבדרך כלל משמשים להכנות לקראת שנת הלימודים שמתקרבת.

אני סבורה שתלמידים רבים בארץ תומכים בדעתי ומתנגדים גם הם להצעה זו מסיבות כאלו ועוד רבות אחרות, ומקווה שהצעה זו לא תמומש עד לסיום לימודי בשנה הבאה.

שי בארי היא כתבת המהדורה הצעירה של חדשות 2, המשודרת מדי יום שישי בשעה 14:30

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת