האם הבגרות במתמטיקה דלפה לפייסבוק?

אם אתם ניגשים מחר לבגרות במתמטיקה, כנראה שהפייסבוק לא יעזור לכם לשפר את הציון. בימים האחרונים מבטיחים מספר גולשים ועמודים להציג דפי בחינה "שהודלפו". מבדיקה קצרה מתברר כי מדובר בתרמית שנועדה לייצר לייקים

את מחברות הבחינה לא תמצאו ברשת (חדשות 2)

יום לפני בחינת הבגרות במתמטיקה, יש מי שמנסה לנצל את הלחץ בקרב התלמידים שסופרים את הדקות עד לסיום המבחן. במהלך הימים האחרונים קמו בפייסבוק מספר קבוצות המבטיחות להציג את טופס הבחינה, וזאת בתמורה ללא יותר מאשר "לייק".

מספר צעירים שפנו למייל האדום של חדשות 2 באינטרנט, חשפו כי ברשת החברתית מסתובבים פרסומים לפיהם הודלפה הבחינה. בנוסף, קיימים משתמשים ברשת שאף טוענים כי דפי הבחינה ניתנים להורדה למשך זמן קצוב, זאת מחשש לתביעה.

לאחר חיפוש קצר בפייסבוק, ניתן למצוא עמוד הנושא את השם המבטיח: "בגרות במתמטיקה 001 002 801 802 להורדה עכשיו כנסו מהר לפני שימחק", ותמונת פרופיל עם הכיתוב - "בחינת בגרות במתמטיקה 23.5.11". מבדיקה קצרה ניתן לגלות כי מדובר בתרמית של גוף המנסה לגרוף "לייקים", על חשבון התלמידים הסקרנים ולא קיים כל זכר לתרגילי המבחן.

בשנה שעברה עשרות אלפי צעירים הצטרפו לקבוצות דומות במטרה להשיג בדרכים לא כשרות את הטופס, אך ככל הנראה הדרך הבטוחה ביותר להשיג ציון גבוה היא פשוט להתרחק מהפייסבוק, עד לאחר הבחינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת