הקמפיין שיחבר בין חרדים לחילונים

לפני חצי שנה החליטה יעל נבון לצאת ביוזמה שתנסה להביא לקירוב לבבות ולדיאלוג בין חרדים לחילונים. היא פתחה אז אף דף הפייסבוק "חרדים, נעים להכיר" ומאז התפתחו בו דיונים על היחסים בין האוכלוסיות. לכבוד חגיגות יום העצמאות ה-63 החליטה נבון גם להפיק סרטון שבו קוראים חילונים וחרדים לחשוב מחדש על היחסים

לקראת יום העצמאות ה-63 למדינת ישראל, יוזמה חדשה מנסה לגרום לקירוב לבבות בין חילונים לבין חרדים. דף הפייסבוק "חרדים, נעים להכיר" הפיק לקראת יום העצמאות קליפ מיוחד, בו קוראים השחקנים שמשתתפים בו לחשוב מעט שונה על מערכת היחסים בין החרדים לחילונים.

מאחורי דף הפייסבוק עומדת יעל נבון, שאומרת היום בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט: "חשבתי שהצד האנושי הוא הצד החזק שלנו בחברה הישראלית", ומוסיפה: "האמירה שלנו גם בקליפ וגם בדף הפייסבוק היא לכל ישראלי - בוא נדבר, בוא נקשיב, גם אם לא נסכים - לפחות נדע עם מי אנחנו לא מסכימים".

לפני קצת יותר מחצי שנה הוקם דף הפייסבוק, שבו חברים נכון להיום כ-3,500 גולשים שמנהלים דיאלוג ביחסי חרדים וחילונים לאורך כל השנה. לאורך כל התקופה קיימת בדף פעילות אינטנסיבית במטרה להפחית את השנאה בין המגזרים.

לדברי נבון, היא הקימה את הדף מתוך רצון לקירוב לבבות בין המגזרים. "ההצטרפות הגדולה לדף הפתיעה גם אותי וכיום אני מקדישה שעות רבות ביום לניהולו - הכל בהתנדבות מלאה", היא מספרת, ומסכמת בכמיהה להפחתת הקוטביות בחברה הישראלית: "אני מקווה שנצליח לעשות זאת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדף הפייסבוק "חרדים, נעים להכיר"